Nawigacja

  • Stołówka szkolna

    Podwyżka cen obiadów wydawanych w stołówce szkolnej

     Drodzy Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie oraz Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Babikach.

    W związku ze znacznym wzrostem cen produktów potrzebnych do przyrządzania posiłków, zmuszeni jesteśmy do podniesienia ceny za obiady szkolne od dnia 01.09.2022r:

    Uczniowie:

    Zupa – 1,50zł

    Drugie danie – 4,00zł

    Cały obiad- 5,50zł

    Nauczyciele i Pracownicy:

    Zupa- 2,00zł

    Drugie danie- 5,00zł

    Cały obiad- 7,00zł

    Dokładamy wszelkich starań, aby posiłki dla dzieci były smaczne, zdrowe, urozmaicone i dostosowane do ich potrzeb. Wybieramy produkty wysokiej jakości, aby dostarczyć dzieciom i młodzieży tak ważnych dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju witamin i minerałów, zwłaszcza w tak trudnym dla wszystkich czasie.

    Niestety ceny artykułów spożywczych bardzo wzrosły i aby utrzymać  jakość obiadów na obecnym poziomie cena obiadu musi ulec zmianie.

    Mamy nadzieję, że napotkamy na Państwa zrozumienie, ponieważ dla wszystkich nas zdrowie i dobro dzieci jest wartością nadrzędną.

    Stosowne Zarządzenie: Zarzadzenie_w_sprawie_podwyzki_cen.pdf

    Nowy regulamin stołóki szkolnej : Zarzadzenie_w_sprawie_wprowadzenia_regulaminu_stolowki.pdf​​​​​​​

  • Wyniki zbiorcze egzaminu ósmoklasisty !!!

    Egzamin ósmoklasisty za nami, czas na wyniki zbiorcze. Serdecznie dziękuję nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do egzaminu: Pani Barbarze Czeremcha, Pani Krystynie Wiszniewskiej, Panu Jarosławowi Wojewódzkiemu. 

    Rewelacyjnie poradzili sobie uczniowie z matematyką zdobywając 71%, wyprzedzając tym samym uczniów z powiatu 54%, województwa 59% i kraju 57 %. Obrane metody pracy, motywowanie uczniów do nauki przez Panią Krystynę przyniosły zamierzony efekt. Milena Żywna nie popełniła żadnego błędu uzyskując wynik 100%. Serdecznie gratuluję uczniom oraz nauczycielowi matematyki. 

    Na miarę oczekiwań napisali egzamin uczniowie z języka polskiego osiągając 57% taki sam jak województwo. Jest to wynik lepszy jak w powiecie sokólskim 54% dla porównania wynik ogólnopolski to 60%. Pani Barbara Czeremcha włożyła mnóstwo pracy w przygotowanie uczniów klasy VIII do egzaminu, zmotywowaniu ich do czytania lektur. Gratuluje uczniom i nauczycielowi języka polskiego.

    Najsłabiej wypadł egzamin z języka angielskiego, nasi uczniowie osiągnęli 52%, gdzie wynik powiatu sokólskiego to 60%, województwa 67% i ogólnopolski 67%.  

    Przedstawione wyniki zbiorcze dotyczą arkuszy standardowych 0-100.

                                                                                                 p.o. dyrektora Krzysztof Bach

  • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

    W dniu 24 czerwca 2022 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Wszystkie dzieci zasłużyły na wyczekiwany wypoczynek, a najlepsi spośród nich otrzymali stypendia. Pożegnaliśmy również klasę ósmą, która naukę będzie kontynuować w szkołach ponadpodstawowych. Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele parafialnym, którą celebrował ks. proboszcz Artur Jurczak. Akademię przygotowała klasa VIII wraz z opiekunami Panią Aliną Olchowik oraz Panem Jarosławem Wojewódzkim. Byliśmy też świadkami przekazania pocztu sztandarowego uczniom klasy VII. Uczniowie klasy VIII otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a najlepsi uczniowie z klas IV – VIII  ze średnią 5.0 i więcej stypendia wręczone przez Pana Tadeusza Tokarewicza Wójta Gminy Szudziałowo.

    Ciekawych i bezpiecznych wakacji naszym uczniom życzą wszyscy pracownicy szkoły.

                                                                                                                p.o. dyrektora – Krzysztof Bach.

  • Spotkanie z zawodnikami Bogorii Grodzisk Mazowiecki

    W dniu 14.06.2022 roku na zaproszenie Pana Artura Stanowskiego odwiedzili naszą szkołę zawodnicy jednego z najbardziej utytułowanych klubów tenisa stołowego w Polsce. Seniorzy zdobyli drużynowe Mistrzostwo Polski wygrywając superligę tenisa stołowego. Młodzi zawodnicy opowiadali o swojej pasji do tenisa stołowego, zaangażowaniu w treningi i  oczywiście o swoich sukcesach. Trenerem grupy młodzieżowej jest Paweł Fertikowski, utytułowany polski tenisista. Przyszli mistrzowie: Milena Mirecka, Kuba Dobosz, Kamil Sadkowski.

    Spotkanie takie jest motywacją dla naszych uczniów do ciężkiej pracy która jak można było zobaczyć na przykładzie młodych mistrzów tenisa stołowego  wymaga nakładu pracy i poświęcenia. Życzymy sukcesów sportowych jak również w życiu osobistym i do zobaczenia mam nadzieję na Mistrzostwach Polski.

  • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Europa i ja” w drugiej klasie

    Uczniowie  klasy 2 ukończyli Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Europa i ja”. Wybraliśmy Włochy jako cel naszych przyszłych podróży, ponieważ każdy w nas jest miłośnikiem pizzy. Nasza podróż  trwała 8 miesięcy, w trakcie której drugoklasiści wykonywali różne zadania dotyczące wybranego przez nas państwa.  W trakcie  realizacji projektu poznaliśmy m. in. symbole narodowe, historię pizzy, największe atrakcje i najpiękniejsze miejsca słonecznych Włoch.

    Wykonaliśmy majowe zadania.  Z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem od ucha do ucha uczyliśmy się włoskiego tańca Tarantella. Poznaliśmy zabawy, które lubią dzieci we Włoszech. Uczniowie bawili się m. in.  w Trigon - popularną zabawę włoskich dzieci. Gra polegała na rzucaniu do siebie w grupach 3-osobowych piłki lub piłek tak, aby jak najdłużej nie dotknęła ziemi.

    Realizacja projektu była dla nas ciekawą przygodą. Poprzez udział w projekcie dzieci zdobyły  nowe doświadczenia, rozwinęły zainteresowania, wypromowały swoją szkolną placówkę, nawiązały współpracę oraz przede wszystkim  świetnie bawiły się.

    Wychowawczyni kl. 2 – B. K.

     

  • Razem pracujemy razem się bawimy

    Bardzo miło mi poinformować, że w ramach obchodów Dni Szudziałowa reprezentacje naszej szkoły zajęły I miejsce w turnieju zakładów pracy. Drużyna w składzie: Justyna Supronik, Przemysław Kiedysz, Mariusz Łapiński, Krzysztof Bach. II miejsce zajęliśmy w zawodach strzeleckich na strzelnicy Małego rycerza. Skład drużyny: Joanna Kimborowicz -Bach, Przemysław Kiedysz, Mariusz Łapiński, Krzysztof Bach, Agnieszka Żoch. Serdeczne gratulacje!

  • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w drugiej klasie

    W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom drugoklasiści opracowywali lekturę  Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika". Dzieci wykazały się dużą znajomością treści, wykonały  „lekturę w pudełku” polegającą na gromadzeniu “skarbów” łączących się z treścią lektury „Afryka Kazika” oraz fantastyczne prace plastyczne. Gratuluję pomysłowości i zaangażowania.

    Nasza klasa włączyła się w obchody tej ogólnopolskiej akcji. Uczniowie mieli okazję  wysłuchać pięknych interpretacji czytelniczych w wykonaniu  Pani bibliotekarki Bożeny Borowskiej,  Dyrektora Szkoły Pana Krzysztofa Bach oraz naszych  Rodziców – mamy Małgosi - Pani Katarzyny Dmitruk i mamy Ewy – Pani Moniki Jaroszewicz. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Czytającym!

    Wychowawczyni kl. 2 –B. K.

  • Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na Internetowej Platformie Specjalistyczno – Doradczej

    W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli  powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno – Doradcza. Platforma daje dostęp  do dyżurów specjalistów pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl  i oferuje wsparcie zarówno dla uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.

    Wsparcie ma charakter indywidualnych, bezpłatnych  spotkań online. Udziela go ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.

    Pomoc psychologiczna udzielana jest nie tylko w języku polskim, ale i ukraińskim.

    Doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje  m.in.:

    • pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy,
    • rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.),
    • pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych,
    • radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami,
    • pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu,
    • wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli,
    • wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych.

    Jak  skorzystać z indywidualnych konsultacji

    Aby skorzystać z indywidualnych konsultacji niezbędne jest założenia konta na naszej platformie, kliknięcie w daną kategorię np. uczeń lub rodzic, a następnie wejście w sekcję „potrzebuję wsparcia specjalisty” i wypełnienie formularza.

    Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo – rozmowy. W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub jego części.

    Celem doradztwa jest udzielenie niezbędnego i doraźnego wsparcia osobom w sytuacji trudnej, kryzysowej, zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie u siebie lub swoich dzieci, uczniów czy wychowanków.

    Oprócz poradnictwa, na Platformie oferowane są liczne szkolenia np.: rozpoznawanie wczesnych oznak problemów zdrowia psychicznego u uczniów/dzieci, praca z lękiem u dzieci, jak być wspierającym rodzicem i wiele innych. Szkolenia cały czas są rozbudowywane o nowe, odpowiadające na aktualne potrzeby i wyzwania środowiska edukacyjnego.

    Doradztwo oraz szkolenia świadczone są bezpłatnie w ramach realizacji Programu Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

  • Pierwszoklasiści z pasją

    Wszyscy chcą prowadzić życie z pasją, bo pasje pobudzają zmysły, wyzwalają pozytywne emocje i nadają życiu kolor, kierunek i sens.

    Wędkarstwo - to pasja, którą od najmłodszych lat rozwijają  uczniowie  klasy pierwszej - Jakub Supronik  ( jest członkiem  Polskiego Związku  Wędkarskiego) i Ania  Żuchowska. Jak zaczęli wędkować ? Ich wędkarskie przygody rozpoczęły się od wspólnych wypraw z dziadkiem, tatą, bratem - zatem pasja ma swoje korzenie  kilka pokoleń wcześniej. Kuba i Ania traktują wędkarstwo jako hobby, relaks od codzienności,  aczkolwiek wciąż chcą się rozwijać, wygrywać konkursy, zdobywać nagrody i bić swoje rekordy życiowe w ilości/wielkości złowionych ryb. Na swoim  koncie  mają już  sukcesy - medale i puchary za zdobycie czołowych  miejsc. Jesteśmy  z nich niezmiernie dumni i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

    Nie lekceważmy zatem dziecięcych pasji, wspierajmy, pomagajmy  je rozwijać. Wartością  dodaną  będzie wspólnie spędzony czas podczas aktywności i zabaw, które są dla dzieci najbardziej pasjonujące, pomogą odkryć własne możliwości i zainteresowania, a swobodnie rozwijana pasja sprawi, że dzieci będą szczęśliwsze.

    Wychowawczyni  kl. 1 - L.S.

  • Upamiętnienie

    Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w dniu 8 czerwca 2022 r. wzięli udział w upamiętnieniu ofiar II Wojny Światowej. Grupa żydów uciekinierów z Getta białostockiego zimą roku 1943 została zamordowana przez Niemców. Miejsce mordu zostało odnalezione przez fundację Zapomniane. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie fundacji. (link poniżej)

    W lasach między obecnymi miejscowościami Trzciano Nowe i Lipowy Most ukrywała się grupa uciekinierów z getta białostockiego- siedmiu mężczyzn w wieku ok. 30 lat i około 20-letnia kobieta. W leśnej kryjówce mieli spędzić czas od lata do późnej jesieni. Przez ten czas miejscowa ludność zaopatrywała ich w żywność. Kiedy spadł pierwszy śnieg gajowy poinformował leśniczego o podejrzanych śladach na śniegu. “Specjalny oddział żandarmerii z Kopnej Góry urządził zasadzkę w lesie i wszyscy Żydzi zostali zamordowani. Kazano im zdjąć ubrania, położyć się twarzami do ziemi w rzędzie wzdłuż drogi i strzelano w tył głowy”(strony z Kartoteki b. Okręgowej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku). Zwłoki zakopano miejscu egzekucji, gdzie spoczywają do dnia dzisiejszego.

    Więcej informacji na stronie fundacji.

  • Dzień Rodziny w zerówce

  • Uczniowie klasy drugiej obserwują wiosenną łąkę

  • Wizyta drugoklasistów w bibliotece

  • Wizyta w Poczopku

  • Obserwacje przyrodnicze pierwszoklasistów - łąka

  • Wizyta w Długim Ługu - dzień z alpakami

  • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

    Drugiego czerwca został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny ph.” Moja mama i ja. Mój tata i ja.” W każdej z klas nagrodzono jednego uczestnika, pozostali otrzymali wyróżnienia. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

    Wiktoria Kalicka (przedszkole)

    Szymon Maksimiec („zerówka”)

    Wojciech Makarewicz (kl. I)

    Natalia Żoch (kl. II)

    Igor Reszotko (kl. III)

    Zosia Bach  (kl. IV)

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  • "Moja mama słowem malowana" - rozstrzygnięcie konkursu

    W dniu 26 maja obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt dla wszystkich Mam – Dzień Matki. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs ph. „Moja Mama słowem malowana”. Wzięło w nim udział 29 uczniów. Wszyscy uczestnicy, zarówno w kategorii wiersz jak i proza, napisali piękne, pełne miłości prace, dlatego też jury miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wyłonić najlepsze.

    Nagrody otrzymali:

    w kategorii wiersz:

    - klasy 1-3

    1. miejsce - Karina Prymaka (kl. I), Lidia Żak (kl II)

    2. miejsce -Lila Fiłonowicz (kl. I), Małgosia Dmitruk (kl. II), Ewa Jaroszewicz (kl. II)

    3. miejsce- Ania Załuska (kl. I)

    – klasy 4-6

    1.miejsce- Nastka Oniszk i Marta Jaroszewicz (kl. IV)

    - klasy 7-8

    1.miejsce Milena Żywna (kl VIII)

    2. miejsce – Lila Poźniak (kl. VII)

    3.miejsce – Natalka Kiejko ( kl. VII)

    W kategorii proza:

    - klasy 1-3

    1.miejsce – Emilka Makar (kl. I),Emilka Konik, Igor Zdanowicz ( kl. II)

    2.miejsce – Ania Żuchowska (kl. I), Martyna Narbutt (kl. II)

    3. miejsce – Zosia Żak (kl. II)

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostały wręczone w dniu 2 czerwca 2022 r. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki. Zapraszamy do obejrzenia galerii najlepszych prac.

  • Dzień Dziecka 2022

    Relacja z festynu z okazji Dnia Dziecka. 

    Dzień dziecka rozpoczął się w naszej szkole w dniu 2 czerwca 2022 roku Gminnym Przeglądem Talentów zorganizowanym przez GOAKiR w Szudziałowie. Mogliśmy podziwiać jak wielkie talenty posiadają nasi uczniowie. Był to też doskonały moment na zaprezentowanie się  społeczności szkolnej.

    Podsumowaliśmy również konkursy organizowane w ostatnim czasie w naszej szkole o których dowiecie się w oddzielnych postach. Wiele atrakcji czekało na dzieci w tym dniu m. in. zjeżdżalnie, zabawy z animatorkami, przegląd sprzętu wojskowego i strażackiego, nauka udzielania pierwszej pomocy, stoisko GOAKiR gdzie można było napisać test na temat "Bohaterów naszych lektur" . Dodatkową atrakcją był mecz piłki siatkowej nauczyciele – uczniowie i turniej piłki nożnej dla klas IV – VI. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu festynu.

    p.o. dyrektora – Krzysztof Bach 

  • Obchody Dnia Dziecka - 2.06.2022 r.

    Plan dnia:

    8.00  - 9.00 Gminny Przegląd talentów (mała sala gimnastyczna)

    9.00 - 11.00 Atrakcje (czas na zabawę) zjeżdzalnie, skakańce, animatorzy klasom I-III i oddziałom przedszkolnym, pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i medycznego, zajęcia przygotowane przez pracowników GOAKiR

    11.00 - 11.45 Mecz towarzyski w siatkówkę: Nauczyciele - uczniowie

    11.45 - 12.40 Turniej piłki nożnej halowej uczniom klas IV - VI

    Wszyscy kończą zajęcia 12.40 i wracają pierwszym kursem. 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć