Nawigacja

  • Dzień Dziecka

  • Kino dzieci

    W ramach współpracy z Galerią Arsenał w dniu dzisiejszym klasy IV - VI mogły obejrzeć film Lada dzień” Jest to niesamowicie ciepły i czuły obraz silnej więzi rodzinnej, która sprawia, że możemy czuć się zakorzenieni i bezpieczni niezależnie od miejsca zamieszkania. 

    13-letni Ramin żyje z rodziną w fińskim ośrodku dla uchodźców. Rodzice robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w przeciętnym, kochającym domu. Bohater dowiaduje się, że grozi im przymusowy powrót do Iranu. Powoduje to u niego niepokój, ale jednocześnie sprawia, że docenia każdą przeżywaną chwilę.

  • Egzamin ósmoklasisty

                 

    W dniach 24-25-26 maja 2022 roku uczniowie klasy VIII pisali egzamin ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Stresu było co nie miara, bo każdy chciał napisać jak najlepiej żeby dostać się do swojej wymarzonej szkoły. Wyniki egzaminu dostępne będą w dniu 1 lipca 2022 roku, zaświadczenia będzie można odebrać w dniu 7 lipca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. W. Wróblewskiego w Sokółce. 

                    Dziękuję nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za pomoc w organizacji egzaminu.

    p.o dyrektora – Krzysztof Bach

  • Powodzenia

  • Konkurs wiedzy o Sejmie

    Z inicjatywy Posła na Sejm IX kadencji Pana Mieczysława Baszko, w dniu 18 maja 2022 roku, odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Wiedzy o Sejmie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Babikach oraz młodzież z kas VII – VIII wzięła udział w wykładzie na temat parlamentu, zorganizowanej przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu - Patrycję Szlosowską, Mikołaja Kaluszko. Prezentacja multimedialna oraz film usystematyzowały wiedzę na temat sejmu i senatu oraz ordynacji wyborczej.

    W imieniu całej społeczności szkolnej dziękuję Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Panu Mieczysławowi Baszko, za zorganizowanie „Konkursu wiedzy o sejmie” w naszej szkole. Do Warszawy mamy daleko, ale dzięki tak profesjonalnie przygotowanej prezentacji, poczuliśmy się jakbyśmy zwiedzali infrastrukturę kancelarii sejmu.

    Serdecznie dziękuję za zaproszenie uczniów naszej szkoły do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wycieczka taka zostanie zorganizowana w następnym roku szkolnym uczniom wyróżniającym się w nauce i osiągającym sukcesy w konkursach przedmiotowych i sporcie.

                                                                                                                     p.o. dyrektora – Krzysztof Bach

  • Fotorelacja z wycieczki do warszawy

    Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

    17 maja młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję i przyjemność odwiedzić Warszawę. Zapraszamy na fotorelację z wycieczki.

  • Kreatywnie w szkolnej świetlicy - majowa łąka

  • Wycieczka do Warszawy dla klas I - III współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

    W dniu 17maja 2022r. zorganizowana zostanie wycieczka szkolna współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kwota dofinansowania wynosi 5 000,00 całkowity koszt wycieczki wynosi 8 000,00. Uczestnikami wycieczki będą uczniowie klas I - III.


    Trasa: Warszawa- Poznaj Polskę  /1 dzień/


    W programie zwiedzania:

    06.00 – wyjazd z Szudziałowa

    – przyjazd do Warszawy

    08.50 - wizyta w Centrum Nauki Kopernik – to ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. Testuj samodzielnie. Jakie są możliwości ludzkiego organizmu? Sprawdzaj. Czy wpływamy na otaczający świat? Poszukuj odpowiedzi.

    – spacer z pilotem na Starym Mieście: Kolumna Zygmunta, Rynek  Starego Miasta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca,

    12.30 - obiad

    15.20, 15.25 - zwiedzanie Zamku Królewskiego - wstęp

    - zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu

    - pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

    17.30 - wyjazd

    Ok 21.00 – powrót do Szudziałowa

    Regulamin_wycieczki_szkolnej.pdf​​​​​​​

  • Relacja z wycieczki szkolnej nad Morze Bałtyckie - dzień 3

    Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

    W ostatnim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Gdańsk.

    Droga Królewska – Brama Wyżynna, targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Dwór Artusa Złota Brama, Ratusz, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Zielona Brama wstęp, Żuraw, ul. Mariacka i Kościół Mariacki, ul. Piwna i Wielka Zbrojownia, Muzeum Poczty Polskiej - wstęp

    Gdynia – Port, Pomnik Tadeusza Wendy, Skwer Kościuszki i Molo Południowe, Dar Pomorza – wstęp, Historyczny układ urbanistyczny śródmieścia.

  • Relacja z wycieczki szkolnej nad Morze Bałtyckie - dzień 2

    Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

    W drugim dniu wycieczki odwiedziliśmy:

    Fokarium na Helu. Fokarium jest częścią Stacji Morskiej im Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii UG w Helu (SMIOUG). 

    Latarnia Morska Rozewie - Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach modele polskich latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, na terenie wsi Rozewie tuż przy zachodniej granicy z Jastrzębią Górą.

    Lisi Jar” stanowi cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Jest to wąwóz, który ciągnie się wąskim pasem do wybrzeża Bałtyku, osiągając głębokość nawet do 50 metrów. Zbocza wąwozu porastają ponad stuletnie buki, tworzące mikroklimat okolicy. Niegdyś wąwóz ten miał ok. 10 km długości, jednak niszczycielskie działanie morza sprawiło, że dziś ma tylko 350 m długości. 

  • Relacja z wycieczki nad polskie morze

    Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

    Pierwszego dnia udaliśmy się na Westerplatte symbol wybuchu II wojny światowej. Zobaczyliśmy Pomnik Obrońców Wybrzeża, koszary, wartownie i odświeżyliśmy swoją wiedzę. W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy Sopot - kurort nadmorski i uzdrowisko. Przy słonecznej pogodzie spacerowaliśmy po najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim. Po obiedzie udaliśmy się na wycieczkę Doliną Chłapowską nad morze, podziwiając piękno przyrody. Przy zachodzie słońca spacerowaliśmy brzegiem polskiego morza.

  • Leśna wyprawa - uczniowie klas 1 i 2 szukają oznak wiosny.

  • Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

  • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

    Ostatecznie, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  został ustanowiony przez UNESCO w 1995 roku. Tak więc od 27 lat oficjalnie możemy celebrować czytanie. Jest to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu bez względu na wiek czy stan portfela. Młodsi uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień Szkolnym Konkursem Pięknego Czytania. Z każdej klasy, drogą eliminacji, wytypowano trzech uczestników, którzy przygotowali fragmenty swoich ulubionych książek. Nagrody zdobyły: Maja Borowa (kl.1), Ewa Jaroszewicz (kl.2) i Wiktoria Urbanik (kl.3). Wyróżnienia otrzymali: Emilia Makar i Liliana Fiłonowicz – klasa 1, Lena Staniszewska i Jakub Malesza – klasa 2, Natalia Płaskowicka i Andrzej Olchowik – klasa 3. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Serdeczne podziękowanie za pomoc w  ocenianiu uczestników konkursu składamy Pani Bożenie Borowskiej, która od lat wspiera nas w promowaniu czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

  • Wycieczka szkolna współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki

    W dniach 9-11 maj 2022 zorganizowana zostanie wycieczka szkolna współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”. Kwota dofinansowania wynosi 15 000,00 całkowity koszt wycieczki wynosi 32 500,00.

    W ramach wycieczki uczniowie naszej szkoły zwiedzą atrakcje turystyczne trójmiasta:

     

    Ramowy program wycieczki:

    I dzień

    05.00 – wyjazd

    Ok 12.30 – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie:

    przyjazd do Gdańska Westerplatte,  Pole Bitwy na Westerplatte

    - Gdańsk, zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem:

    Gdańsk - miasto w zasięgu obwarowań XVII w.

    Droga Królewska – Brama Wyżynna, targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Dwór Artusa, Złota Brama, Ratusz, Muzeum Bursztynu - wstęp, Długi Targ, Fontanna Neptuna, Muzeum Narodowe w Gdańsku oddział Zielona Brama, Żuraw, ul. Mariacka i Kościół Mariacki, ul. Piwna i Wielka Zbrojownia, Muzeum Poczty Polskiej - wstęp

    – zakwaterowanie w Ośrodka Wypoczynkowego U Ewy w Chłapowie,

     http://www.willa-u-ewy.pl/index.php/pokoje

    Obiadokolacja, Nocleg

    II dzień

    08.00 – śniadanie,

    09.00 - wyjazd

    Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski, Lisi Jar – spacer z pilotem

    Latarnia Morska Rozewie – wstęp,

    - przejazd do miejscowości Hel

    - wizyta w Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu

    /Fokarium/ - wstęp

    – powrót do obiektu,

    Obiadokolacja, Nocleg

     

    III dzień

    07.00 – śniadanie,

    08.00 – wyjazd

    Gdynia – Port, Pomnik Tadeusza Wendy, Skwer Kościuszki i Molo Południowe,

    Gdynia - historyczny układ urbanistyczny

    - Dar Pomorza – wstęp,

    - Sopot – spacer słynnym „Monciakiem” – jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu, Molo – wstęp,

    – obiad na trasie

    ok. 22.00 – powrót

  • Lekturowe Leporello w klasie drugiej

    Uczniowie klasy drugiej na zajęciach polonistycznych i plastycznych tworzyli Lekturowe Leporello – „Kapelusz Pani Wrony”. Leporello to mała, harmonijkowa książeczka, stanowiąca piękne podsumowanie wydarzeń omawianej lektury. Uczniowie wykonali wspaniałą pomoc dydaktyczną.

    Wychowawczyni kl. 2 -  B. K.

  • Patriotycznie w klasie drugiej

  • Pierwszaki dbają o zdrowie

    Wizyta w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "IL-MED" w Szudziałowie i spotkanie z Panią Grażyną Baranowską zawsze dostarcza dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Przy okazji rutynowych badań związanych z bilansem zdrowia, uczniowie kl. 1 mogli zdobyć informacje, które pomogły odpowiedzieć na pytanie: Jak dbać o zdrowie? Dzieci miały okazję zbadać poziom cukru, wykonać badanie pulsoksymetrem czy wykorzystać stetoskop i posłuchać bicia serca. Serdecznie dziękujemy Pani Grażynie za wspaniale spotkanie i opiekę medyczną.

    Wychowawczyni kl.1 - L.S.

  • Ekoludek – nowe życie śmieci

    Zadaniem konkursu było wykorzystanie surowców wtórnych i wykonanie, dowolną techniką plastyczną, dowolnej postaci Ekoludka. Śmieci wykorzystane w tworzeniu tych wyjątkowych prac otrzymały nowe życie.

    W konkursie uczestniczyło 40 uczniów, wpłynęło 35 prac. Komisja miała trudne zadanie – wszystkie Ekoludki zachwyciły kreatywnością i starannością wykonania.

    W kategorii oddziały przedszkolne nagrodzono:

    Przedszkole:

    I miejsce – Józef Żukiewicz

    II miejsce – Iga Tarasewicz

    Zerówka:

    I miejsce– Szymon Maksimiec

    II miejsce – Maja Bakun

    W kategorii klasy 1 – 3:

    I miejsce :

    Anna Załuska (kl.1)

    Igor Zdanowicz (kl.2)

    Michał Sokołowski (kl.3)

    II miejsce:

    Jakub Supronik (kl.1)

    Małgorzata Dmitruk (kl.2)

    W kategorii klasy 4 – 8 (prace zbiorowe):

    I miejsce – klasa 8 w składzie: Ksenia Kulikowska, Julia Serafin i Milena Żywna.

    II miejsce ex aequo – klasa 7 w składzie: Natalia Maliszewska, Natalia Kiejko i Emilia Lenkiewicz

    oraz – klasa 4 w składzie: Julia Kuklik, Milena Maliszewska, Marta Jaroszewicz i Róża Neścior.

    Pozostali  uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz długopisy.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  • Dzień Ziemi w klasach I - III

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć