Nawigacja

  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Nasza Mała Ojczyzna”

    Dnia 01.12.2022 odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”. Celem konkursu – ukazanie piękna najbliższej okolicy, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej, kształtowanie świadomości narodowej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wyobraźni, fantazji, zachęcenie dzieci do prezentowania własnych umiejętności, promocja naszej gminy. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów, w każdej kategorii wiekowej, którzy chcieli w formie plastycznej zaprezentować piękno swojej najbliższej okolicy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Do organizatorów wpłynęło 35 prac plastycznych spełniających konkursowe wymagania. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wyłonienie zwycięzców z tak dużej ilości uczestników było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się dużą samodzielnością. Podczas oceny zwracano uwagę również na zgodność z tematem, oryginalność, aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, zagospodarowanie przestrzeni, oryginalne ujęcie tematu, wrażenie artystyczne. Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić laureatów w każdej  grupie wiekowej. Nagrody i dyplomy za udział otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Fundusze na nagrody pozyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie prace można obejrzeć na gazetce w holu szkolnym na pierwszym piętrze.

    Jeszcze raz gratulujemy i bardzo dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie.

    Organizatorzy

  • Andrzejki 2022

    30 listopada, dzięki zaangażowaniu i  uprzejmości pracowników Biblioteki  Publicznej  w Szudziałowie uczniowie kl. 1 - 3 wzięli udział w andrzejkowej imprezie, podczas której, z przymrużeniem oka, próbowali przewidzieć, co przyniesie im przyszłość. Andrzejki  to jedyny  dzień  w roku, kiedy możemy oderwać się od szarej codzienności, by bezkarnie zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Dzieci  bawiły  się wspaniale, a mroczny  klimat sali rozświetliły radosne i uśmiechnięte  Czarownice - przewodniczki po krainie wróżb. Miło  było  widzieć szczęśliwe  buzie naszych uczniów, słyszeć  ich  radosne rozmowy.

    Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie  Borowskiej  i Pani Grażynie Bobrowskiej  za wspaniałą zabawę, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie andrzejkowego spotkania. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

     

    Wychowawczynie klas I- III

  • Światowy Dzień Misia Pluszowego w klasach I-III

    W tym roku Światowy Dzień Misia Pluszowego obchodziliśmy w GOAKiR. Serdecznie dziękujemy Paniom Bożenie Borowskiej i Grażynie Bobrowskiej za zorganizowanie atrakcji dla naszych uczniów. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

    Wychowawczynie klas  I-III

  • Monitor multimedialny

    Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym fundacji Orange - „SuperKoderzy”

    O programie

    #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

    W projekt zaangażował się Pan Tadeusz Czeremcha – nauczyciel informatyki (koordynator projektu). Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od fundacji Orange w wysokości 3 000 zł,  dzięki czemu w pracowni informatycznej zawisł nowy multimedialny monitor 65’ Avtek TS 7 Mate. Lekcje informatyki, zajęcia z programowania, projekty edukacyjne realizowane przez naszych uczniów czy programowanie na zajęciach z robotyki otworzą przed naszymi uczniami nowe możliwości. Dzięki temu młodzi internauci rozwiną swój potencjał i zyskują kompetencje niezbędne do życia w cyfrowym świecie, między innymi w dziedzinie programowania.

  • Dzień Kredki w szkolnej świetlicy

    W środę 23 listopada w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w świetlicy odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Świetliki obejrzały prezentację, w której bohaterami były kredki oraz krótki film „Fabryka kredek i ołówków Bambino”. Dzieci dowiedziały się, jak powstają kredki we wszystkich kolorach tęczy. W rytm znanej piosenki "Kolorowe kredki" zręcznie układali z kredek „studnię Jakuba". Tego dnia było kolorowo, wesoło i tęczowo.

  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień w szkolnej świetlicy

    Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Dlatego w szkolnej świetlicy  obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci dowiedziały się, co to takiego jest życzliwość i w jak prosty sposób możemy sobie ją okazywać. Dodatkowo z tej okazji rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia.

    Było życzliwie i pozytywnie. Liczymy, że dzięki tym obchodom  pokazaliśmy, że warto cieszyć się światem rozdając wokół uśmiechy. Życzliwość to dar, którym warto się dzielić.

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    To wyjątkowy dzień– rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Drugoklasiści postanowili uczcić tę wyjątkową datę i pokazać, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki. W tym szczególnym dniu, jednocząc się z dziećmi na całym  świecie, podjęli wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka miały szczególny przekaz - wsparcie wszystkich dzieci na świecie, których prawa nie są respektowane; przeciwdziałanie dyskryminacji oraz integrowanie się z naszymi koleżankami i kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do naszych szkół. Rozmawialiśmy o tym, co nas różni, a co łączy, bo różnorodność jest wspaniała! Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi świata, których prawa są łamane zorganizowaliśmy  Niebieski Marsz.

    Wychowawczyni kl.2 - L. S

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasach 1-3

    21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day co symbolizuje cel tego dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Od 1972 r. to święto to ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie innym przyjemnych, pozytywnych emocji. Obecnie jest obchodzony w ponad 180 krajach na świecie. Od 2006 roku również Polska bierze w nim udział. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. Także uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły mieli okazję przypomnieć sobie, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale i drobne gesty, miłe słowo, które mogą odmienić czyjś dzień.  Wśród aktywności zaplanowanych na ten dzień znalazły się życzliwy głuchy telefon, tworzenie łańcucha z wycinanek w kształcie dłoni dzieci z pozytywnym przesłaniem na każdym ogniwie, dzieci wysłuchały bajki pt.: „Królestwo Życzliwości, czyli krótka bajka o tym, jak być powinno” i ozdobiły słoneczko, na którego promykach zostały spisane cechy osoby życzliwej. Włączyły się w akcję pomocy osobom starszym i samotnym wkładając do Toreb Samarytanek przyniesione produkty. Zrobiły również piękne laurki, które zostały przekazane do Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Krynkach.

    Wychowawczynie klas 1-3

  • II GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO SKRZATÓW I SKRZATEK ŻAKÓW I ŻACZEK

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły jak również zawodnicy UKS Sudovia Szudziałowo wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w dniu 20 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku. Ewa Jaroszewicz, Piotr Jaroszewicz i Aleksandra Lewosz godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając cenne doświadczenie i podnosząc swoje umiejętności. Sekcja tenisa stołowego rozwija się bardzo dobrze mamy coraz więcej chętnych adeptów tej szlachetnej dyscypliny sportowej. Ewa zajęła miejsce 7-8 w kategorii Żaczek wygrywając 2 mecze oraz 2 razy uznając wyższość rywalki .

    Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia we czwartki i piątki oraz na zajęcia otwarte wspólnie z rodzicami w piątki w  godz. 19.00 – 20.00

                                                                                                  Opiekun sekcji – Krzysztof Bach

  • Konkurs historyczny

    W dniu 17 listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej." Organizatorem i inicjatorem konkursy był Pan Mariusz Łapiński - nauczyciel historii. Od wielu lat konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Na wyniki trzeba jeszcze poczekać, cieszy nas natomiast duże zainteresowanie historią i losami polskich żołnierzy w walce o niepodległość i granice naszej ojczyzny. 

  • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „WIRTUALNE PODRÓŻE”

    Uczniowie klasy trzeciej rozpoczęli realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Wirtualne podróże” z Nauką w plecaku. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki.

    Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Wirtualne podróże” ma na celu pobudzenie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach. Zachęcić do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata. Jego integralną częścią jest uczestnictwo w lekcjach na żywo, w czasie których organizatorzy dzielą się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie. Ma także na celu stworzenie sieci wzajemnej współpracy, poprzez wspólne uczestnictwo w działaniach. W trakcie trwania projektu uczniowie będą rozwijać swoją wiedzę o świecie oraz z pomocą wychowawcy dzielić się nią z innymi.

    Przed trzecioklasistami czeka wiele zadań związanych z podróżami tymi małymi i dużymi. Co to jest podróż? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań szukali trzecioklasiści wraz z  uczniami innych szkół w kraju i za granicą.

    Tym pytaniem bowiem rozpoczęliśmy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Wirtualne podróże”.

    W świat wędrówki wprowadzała nas pani Sabina Piłat z „Nauki w Plecaku”, która prowadziła lekcję na żywo.

    Dzięki prowadzącej kanał Nauka w Plecaku Pani Sabinie  uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych i interesujących rzeczy o podróżowaniu. Wykonali ilustracje i notatki obrazujące tematykę dzisiejszych zajęć. Czekamy na kolejne zajęcia. Warto więc pomyśleć o prawdziwej wyprawie! Ale na to chyba poczekamy już do wiosny…

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

  • Wycieczka trzecioklasistów do gospodarstwa rolnego Państwa Moniki i Krzysztofa Jaroszewiczów w Knyszewiczach

    Dnia 16 listopada uczniowie klasy trzeciej poznawali pracę rolnika. Tym razem źródłem wiedzy nie były książeczki czy ilustracje, tego dnia czerpaliśmy informacje z pierwszej ręki. W środę udaliśmy się do pobliskiego nowoczesnego gospodarstwa rolnego państwa Moniki i Krzysztofa Jaroszewiczów – rodziców naszej uczennicy Ewy. Głównym kierunkiem prowadzonej działalności jest produkcja mleka, które pozyskiwane jest od dużej ilości krów, w większości rasy holsztyńsko-fryzyjskiej.

    Państwo Monika i Krzysztof Jaroszewiczowie z Knyszewicz zostali wicemistrzami w wojewódzkim etapie konkursu AgroLiga 2021.

    Na miejscu czekali na nas sympatyczni gospodarze, którzy oprowadzili nas po swoim gospodarstwie. Dzieci miały okazję zobaczyć zwierzęta mieszkające w wielkich oborach oraz z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści gospodarzy, o ich codziennych obowiązkach. Państwo Jaroszewiczowie z chęcią odpowiadali na wszystkie uczniowskie pytania, rozwiewając tym wszelkie wątpliwości. Nie mniej emocjonujące okazało się oglądanie maszyn rolniczych ułatwiających pracę w gospodarstwie. Największe wrażenie zrobił na nas ogromny kombajn i traktor, które dzieci miały możliwość obejrzeć także od środka. Nikt się nie spodziewał, że tego dnia każdy będzie miał możliwość zasiąść za kierownicą tak wielkich maszyn. Dopełnieniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek, który przygotowały dla nas mama i babcia Ewy. Babcia Ewy poczęstowała nas mleczkiem prosto od krówki oraz smacznym serem i chlebem własnej roboty. Ciasteczka i pyszny własnoręcznie zrobiony biszkopt, bardzo nam smakował i sprawił nam mnóstwo radości oraz dostarczył energii potrzebnej do dalszej nauki. Po powrocie do szkoły uczniowie zgodnie stwierdzili, że taka forma nauki bardzo im odpowiada i z chęcią wybiorą się na kolejne lekcje w terenie.

    Raz jeszcze, gorąco dziękujemy Państwu Monice i Krzysztofowi Jaroszewiczom oraz Państwu Eugeniuszowi i Krystynie Jaroszewiczom  za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Była to dla nas niezwykła lekcja o życiu zwierząt i ludzi w nowoczesnym gospodarstwie wiejskim. Dziękujemy Rodzicom – Paniom: Katarzynie Dmitruk, Renacie Fiłonowicz i Beacie Skwiot za pomoc w realizacji zagadnień dydaktyczno wychowawczych.

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

  • Uwaga konkurs!

  • Uczniowie kl. 2 w Code Week 2022

    Podjęliśmy wyzwanie i również w tym  roku

    wzięliśmy udział w Code Week - Europejskim Tygodniu Kodowania. Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Zgłosiliśmy swoje wydarzenie i uczestniczyliśmy w tym największym, programistycznym wydarzeniu w Europie, bo mamy świadomość, że kodowanie i programowanie uczy logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię oraz dostarcza świetnej zabawy - co obrazuje fotorelacja. Realizację naszej klasowej inicjatywy ph. "Mali patrioci z kl. 2" potwierdził certyfikat.

    Wychowawczyni kl. 2- L.S.

  • Innowacja pedagogiczna w klasie 2

    Dynamizm realiów, w których żyjemy pokazał, jak ważne jest innowacyjne i kreatywne podejście do pracy z dziećmi. Innowacja „Poszukujemy wartości z Uczymy Dzieci Programować” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci z kl. 2 oraz wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego. To projekt edukacyjny wspierający rozwój kompetencji dotyczących kodowania i programowania uczniów klasy drugiej. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u moich wychowanków systemu wartości oraz uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.  Program innowacji pokaże dzieciom jak ważne są takie wartości jak szacunek, tolerancja, empatia, wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, wyzwoli ich kreatywność.

    Wychowawczyni kl. 2 – L.S.

  • Opłata za obiady

    Drodzy Rodzice! 

    Dyrekcja Szkoły Podstawowej przypomina o terminowych wpłatach za obiady (do 15-tego dnia każdego miesiąca). Liczy się data wpływu na konto szkoły. Konsekwencją braku opłaty będzie wtrzymanie wydawania posiłków Państwa dzieciom  do momentu uregulowania należności. 

  • Fotorelacja z obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole

  • Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

    Obchody Święta odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbędą się w dniu 10 listopada 2022 roku. W tym dniu wszyscy przychodzą ubrani odświętnie tak jak wymaga tego ceremoniał szkolny. Uroczystości rozpoczniemy od godz. 9.00 przeglądem pieśni i poezji patriotycznej. Wszyscy chętni uczniowie mogą się zaprezentować pokazując w ten sposób swój szacunek dla ojczyzny oraz naszych przodków, którzy przez 123 lata walczyli o to żebyśmy żyli w wolnym i niepodległym kraju.

    Akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły odbędzie się o godz. 11.30. Po akademii wyruszymy pod pomnik Powstańców Styczniowych i Listopadowych w celu odśpiewania hymnu, złożenia kwiatów i zniczy.

    Zajęcia dydaktyczne zakończą się po pięciu lekcjach i uczniowie będą mogli odjechać szybciej do domów. Wszyscy chętni uczniowie będą mogli pozostać na świetlicy szkolnej do godziny 16.00 pod opieką wychowawcy świetlicy.

     

                                   Z wyrazami szacunku – Dyrektor Krzysztof Bach

  • Listopadowe spotkanie ze sztuką w GOAKiR

  • Robimy owocowe smakołyki – szaszłyki

    O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą trzecioklasiści. Uczniowie klasy trzeciej obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Jednak warto stosować go codziennie. W ramach innowacji pedagogicznej „Cztery  Pory Roku w Mojej Miejscowości” zrealizowaliśmy kolejne zadanie nr 23 – „Dobrze zjeść”.  Uczestniczyliśmy w zajęciach kulinarnych, podczas których samodzielnie przygotowywaliśmy zdrową przekąskę – owocowe szaszłyki. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie! Na końcu dumne z własnoręcznie przygotowanego posiłku, mogły go…zjeść!

    Jedzenie owoców jest bardzo zdrowe więc to zadanie przypadło wszystkim do gustu. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć