Nawigacja

  • Sportowa niedziela

    Młodsza ekipa wystartowała w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Skrzatów w Białymstoku, gdzie oprócz doświadczenia Basia Jaroszewicz zdobyła brązowy medal. Gabryś Tarasewicz uplasował się na 5 miejscu, a Adaś Jaroszewicz na 7. Po raz pierwszy w zawodach wystartowała nasza jedna z najmłodszych zawodniczek - Iga Tarasewicz.

    Starsza drużyna wzięła udział w turnieju o puchar starosty sokólskiego w Sokółce. Ewa Jaroszewicz zajęła 5 miejsce, Emilia Konik - 6, a Natalia Żoch -7. Dziękuję rodzicom za pomoc w transporcie i opiekę na zawodach. Gratuluję wyników naszym zawodniczkom i zawodnikom.

  • Spotkanie z leśniczym

    25 kwietnia odwiedził nas wyjątkowy gość – pan leśniczy Tomasz Fiedorowicz. Opowiedział dzieciom o swojej pracy, która okazała się prawdziwą przygodą!

    Leśne zwierzęta, drzewa, codzienne patrole i troska o przyrodę – to tylko część tematów, o których usłyszeliśmy. Pan Tomasz z ogromnym zaangażowaniem odpowiadał na pytania naszych przedszkolaków i uczniów klas 1-3 (a było ich naprawdę dużo!).

    Dzieci były zachwycone i chłonęły każdą ciekawostkę jak gąbka!

    Dziękujemy panu Tomaszowi za inspirującą wizytę, mnóstwo wiedzy i pasję, którą potrafi zarazić każdego – nawet najmłodszych!

    To był dzień pełen wrażeń i jeszcze większej miłości do przyrody!

  • Życzenia świąteczne

  • Rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego ph. „Pisanka wielkanocna”.

    W marcu 2025r został ogłoszony konkurs pt. „Pisanka wielkanocna”. Organizatorem konkursu była Świetlica Szkolna.

    Celem konkursu było: kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów, rozwijanie zdolności plastycznych, popularyzowanie tradycji wielkanocnych. Wszystkie powyższe cele zostały zrealizowane o czym świadczy różnorodność zaprezentowanych prac wykonanych różnymi technikami.

    Zainteresowanie konkursem było duże, do konkursu zgłoszono 22  Pisanki  Wielkanocne  wykonane  techniką dowolną.

    Jury miało burzliwe obrady, trochę sprzeczek, dużo argumentów od każdego jurora. Przy ocenie prac wzięto pod uwagę: wartość artystyczną, inwencję i estetykę twórczą, zachowany format prac. Ważnym kryterium była samodzielność wykonania prac. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne, prezentowały wysoki poziom wyobraźni plastycznej.   Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom odbyło się w Świetlicy szkolnej w dniu 15.04.2022r. W dniu 11.04.2022r. spośród 22 prac komisja konkursowa  wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawszą pisankę. Oto oni:

    I. Kategoria Klasa I – III SP

    I m. -  Bartłomiej Prymaka;

    II m.- Szymon Sawicki;

    III m.- Emilia Sobolewska;

    Wyróżnienie: Tomił Kulikowski;

     

    II. Kategoria Klasa IV – VIII

    I m. -  Julia Jacewicz;

    II m.- Ewa Jaroszewicz;

    III m.- Igor Zdanowicz;

    Wyróżnienie: Krystian Wiśniewski;

    Wyróżnienie: Artur Zdanowicz;

     

    Podczas wydarzenia Dyrektor szkoły, wręczając nagrody,  złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia spokojnych, pełnych nadziei i rodzinnego ciepła Świąt Wielkanocnych.

     

    Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Komisja Konkursu składa serdeczne podziękowania uczniom  za pełną zaangażowania pracę, za piękno, które wniesione zostało w tę wyjątkową inicjatywę i gratuluje osiągnięć wspaniałym młodym artystom.

    Gratulacje!!!

     

    Prace konkursowe można podziwiać w Świetlicy szkolnej.

    Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy spokojnych Świąt Wielkiej nocy, radości i uśmiechu na co dzień.

  • Tysiąclecie Królestwa Polskiego

    We środę 16 kwietnia 2025r. w naszej szkole uczciliśmy 1000 rocznicę koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Głównym elementem uroczystości była inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni Marty Prymaka i nauczyciela historii Mariusza Łapińskiego. W czasie przedstawienia uczniowie zaprezentowali sceny historyczne z czasów pierwszych Piastów: chrzest Mieszka I w 966 roku, misja i męczeńska śmierć świętego Wojciecha
    w 997 roku oraz zjazd gnieźnieński w 1000 roku. Kulminacyjnym momentem przedstawienia była koronacja Bolesława Chrobrego w 1025 roku.

    Po zakończeniu przedstawieniu najmłodsi widzowie z klas 0-III odpowiadali na pytania dotyczące dziejów Polski pierwszych Piastów, dostając za poprawne odpowiedzi słodkie nagrody.

    Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie dwóch konkursów historycznych, które
    w ostatnich dniach zostały przeprowadzone w naszej szkole. Najlepszym uczestnikom dyplomy
    i nagrody rzeczowe wręczali: Dyrektor Szkoły Krzysztof Bach oraz nauczyciel historii Mariusz Łapiński.

    W konkursie na najlepszą prezentację o tematyce katyńskiej wzięło udział 7 uczniów, główną nagrodę zdobyła Julia Jacewicz (kl. VII). Zostały również wyróżnione prace: Michała Prymaki (kl. VII), Zosi Żak (kl. V) oraz Małgosi Dmitruk (kl. V).

    Odbył się również Szkolny Konkursie Wiedzy „Polska Piastów 965-1138”, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas IV-V oraz VII-VIII. Najlepsze wyniki osiągnęli: I miejsce – Zosia Żak (kl. V),
    II miejsce – Lidia Żak (kl. V), III miejsce – Lila Fiłonowicz (kl. IV), IV miejsce – Radek Snarski (kl. VIII),
    V miejsce – Maks Żoch (kl. VII) , VI miejsce – Igor Zdanowicz (kl. V).

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy laureatom i zapraszamy do dalszych aktywności w imprezach, które odbywają się w naszej szkole.

  • Spektakl teatralny

    O tym, że "Nasze Obowiązki i Prawa to Wielka Sprawa" przypomniał młodszym uczniom naszej szkoły teatr Arena z Białegostoku.

  • Ekologiczny pokaz mody” w ramach obchodów Dnia Ziemi - 2025!

    Ekologiczny pokaz mody”  w ramach obchodów Dnia Ziemi - 2025!

    Czy macie ochotę zostać projektantami mody i jednocześnie pomóc naszej planecie? Czy wiecie, że moda może zmieniać świat? Z okazji Dnia Ziemi organizujemy wyjątkowy „Ekologiczny pokaz mody”, na który zapraszamy  wszystkich uczniów naszej szkoły.

    Co trzeba zrobić?

      1. Stwórzcie oryginalny strój z surowców wtórnych, takich jak:
    • stare gazety,
    • plastikowe butelki,
    • nakrętki,
    • kartony,
    • puszki,
    • tkaniny z odzysku,
    • inne materiały, które można ponownie wykorzystać.
      1. Pokażcie, że kreatywność i troska o środowisko idą w parze!
      2. Zaprojektujcie coś wyjątkowego, np.: sukienkę, garnitur, kostium super bohatera- ogranicza Was tylko wyobraźnia!
      3. Zaprezentujcie swoje dzieło podczas pokazu mody na specjalnym wybiegu!

    Dlaczego warto wziąć udział?

    • Wasze stroje zostaną uwiecznione na zdjęciach i zaprezentowane na szkolnej stronie internetowej.
    • To świetna okazja, by nauczyć się, jak dbać o środowisko w kreatywny sposób!

    Kiedy i gdzie?

    • Data pokazu: 29.04.2025r.
    • Miejsce: mała sala gimnastyczna

    Jak wziąć udział?

    1. Zgłoście swój udział do wychowawcy klasy.
    2. Termin zgłoszeń: do 28.04.2025r.
    3. Przygotujcie swój strój i zgłoście gotowość do udziału w pokazie!

    Kilka wskazówek:

    • Możesz pracować indywidualnie lub w grupie (maks. 3 osoby)
    • Pamiętajcie, że liczy się pomysłowość, estetyka i zgodność z ideą ekologii.
    • Nie zapomnijcie o krótkim opisie swojego stroju. Opowiedzcie, z czego został wykonany i dlaczego wybraliście  te materiały.
    • Nie ma złych pomysłów.  Liczy się Wasza kreatywność i dobra zabawa!
    • Dołączcie do nas i pokażcie, że moda może być EKO!
    • Nie czekajcie! Zacznijcie projektować już dziś i zostańcie częścią naszej ekologicznej rewolucji!

                                                                                                         Organizatorzy

  • Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Tenisie stołowym.

    13 kwietnia reprezentacja młodziczek wystartowała w turnieju o mistrzostwo województwa. Po zaciętych meczach uplasowaliśmy się na czwartej lokacie. Nasz klub reprezentowały: Ewa Jaroszewicz, Natalia Żoch, Emilia Konik. Serdecznie gratulujemy

  • Cykliczne spotkania artystyczne w GOAKiR

  • Żonkile 2025 #ŁączyNasPamięć

    W tym roku wypada 82 rocznica powstania w getcie warszawskim. W związku z tamtymi tragicznymi wydarzeniami już po raz trzynasty odbywa się akcja społeczno – edukacyjna ph. Żonkile. Tegoroczny program jej towarzyszący poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom – tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jaki i tej podejmowanej w walce. Powstanie i wojnę przeżyło niewielu Żydów. Wśród nich był ostatni przywódca powstania, Marek Edelman. To właśnie od jego gestu – składania żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta – pochodzi symbol akcji. W ramach obchodów rocznicy uczniowie klas 1 – 3 zostali zaproszeni do Biblioteki, gdzie wysłuchali opowiadania pt.: „Challenge” oraz wykonali piękne papierowe żonkile. Te żółte kwiaty symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Dziękujemy Pani Danucie Kulmaczewskiej za zaproszenie.

  • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    11 kwietnia 2025 r. uroczyście uczciliśmy 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenie to miało wyjątkowy charakter i zgromadziło mieszkańców, uczniów, nauczycieli, księży, przedstawicieli władz oraz służb mundurowych.

    Obchody rozpoczęły się od uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły, która odbyła się w kościele parafialnym. Młodzież w sposób przejmujący zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, w którym przywołała wspomnienia, fakty historyczne oraz fragmenty poezji poświęconej ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

    Bezpośrednio po akademii odprawiona została msza święta. W modlitwie wierni łączyli się duchowo z tymi, którzy zostali zamordowani w Katyniu tylko dlatego, że byli Polakami – oficerami, lekarzami, nauczycielami, duchownymi, funkcjonariuszami.

    Po zakończeniu liturgii złożono kwiaty i zapalono znicze przy wmurowanej w kościele tablicy upamiętniającej Marię Borzuchowską i por. Tadeusza Borzuchowskiego – mieszkańca naszej ziemi, żołnierza 81. Pułku Piechoty i 7. Pułku Piechoty Legionów, który zginął w Katyniu. Następnie delegacje uczniów, nauczycieli, przedstawicieli władz lokalnych i służb mundurowych oddały hołd przy Dębie Katyńskim, który stanowi żywe świadectwo pamięci o por. Tadeuszu Borzuchowskim i wszystkich Polakach, którzy stracili swe życie w Katyniu.

    Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów przy Placówce Straży Granicznej w Szudziałowie noszącej imię por. Tadeusza Borzuchowskiego.

    Na wyrazy uznania zasługują nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w akademii: Pani Barbara Czeremcha, Pani Agata Sitko, Pani Alina Olchowik, Pan Jarosław Wojewódzki. Ogłoszony był również przez Panów: Mariusza łapińskiego i Tadeusza czeremchę konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą Zbrodni Katyńskiej. Zwycięska prezentacja Julii Jacewicz, uczennicy klasy VII została zaprezentowana przed akademią w kościele. Będziemy mogli ją również zobaczyć, gdyż upublicznimy ją na stronie internetowej. 

    Serdecznie dziękuję za udział w uroczystościach przedstawicielom samorządu lokalnego, radnym oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej, Straży Pożarnej (wraz z pocztem sztandarowym) oraz Żołnierzom Wojska Polskiego. 

    Obchody 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej były ważną lekcją historii, patriotyzmu i odpowiedzialności za pielęgnowanie dziedzictwa narodowego. Pokazały, że pamięć o tragicznych losach elity polskiej inteligencji wciąż jest żywa i przekazywana kolejnym pokoleniom z szacunkiem i dumą.

  • Nasze reprezentantki w konkursie recytatorskim

    Za nami Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Słowo ojczyste”. Eliminacje rejonowe odbyły się 21 marca w Białymstoku na scenie Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku , natomiast finał konkursu miał miejsce 4 kwietnia w Bielsku Podlaskim w Domu Kultury. Nasze uczennice z klasy II – Barbara Jaroszewicz i Nikola Sokołowska godnie reprezentowały szkołę. W eliminacjach rejonowych, jak i w finale, wzięło udział około trzydziestu uczestników z każdej grupy wiekowej. Nasze dziewczynki bez tremy pięknie recytowały swoje wiersze. W eliminacjach rejonowych Nikola Sokołowska i Barbara Jaroszewicz zajęły III miejsce i zostały wyróżnione w finale- w centralnych eliminacjach Konkursu. Brawo, dziewczynki! Życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych konkursach.

  • Serdecznie zapraszamy!

  • Światowy Dzień Wody w klasach 1 - 3

    Uczniowie z klas 1-3 dołączyli do akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Dzieci uczestniczyły zajęciach ph. „Wirtualna woda”. Ich celem było nie tylko uświadomienie jak ważna jest woda i jakie ma znaczenie w naszym codziennym życiu, ale również jak nasze indywidualne wybory i decyzje konsumenckie wpływają na ludzi w innych częściach świata. Dzieci zapoznały się z animacjami: „Woda nie tylko w kranie” , „Oszczędzanie wody to za mało”, broszurą „Woda w kryzysie klimatycznym”. Podjęły wodne wyzwanie badając ślad wodny produktów, z których korzystamy na co dzień - obliczały, ile wody zużywa się do produkcji hamburgera. Owocem pracy zespołowej były mapy mentalne potwierdzające znaczenie wody w przyrodzie. Swoją wiedzę uczniowie wykorzystali podczas quizów. Nasi podopieczni już wiedzą, że jesteśmy współodpowiedzialni za stan wody na Ziemi i samo oszczędzanie wody to za mało! Należy myśleć i działać globalnie oraz być świadomymi konsumentami! Wychowawczynie kl. 1-3

  • Udział naszych uczniów w Międzynarodowym Turnieju Robotów 2025

    W sobotę 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Robotyki Eastrobo 2025 zorganizowanym przez Koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne działającej przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Impreza ta ma na celu popularyzację robotyki i integracji różnych dziedzin techniki – algorytmika, mechanika, elektronika oraz kreatywnego myślenia u młodych ludzi. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczelnia zaprasza na zawody też najmłodszych, czyli uczniów szkół podstawowych, przygotowując dla nich osobną kategorię: Lego Sumo Junior oraz  Lego Linefollower Junior.

    Uczniowie naszej szkoły Antek Bułatewicz, Piotrek Jaroszewicz, Michał Prymaka i Kornel Puciłowski wystartowali w osobnych drużynach w walkach robotów sumo. Co prawda nie udało się zwyciężyć, ale uczestnicy zdobyli cenne doświadczenie, które w przyszłości może zaowocować.

    Gratulujemy uczniom startu w zawodach i  życzymy wytrwałości w dalszej ciężkiej pracy i nauce.

                                                                      Tadeusz Czeremcha – opiekun koła robotyki

  • Pyszny czwartek w świetlicy

    We czwartek w świetlicy szkolnej uczniowie przygotowywali tradycyjne chrupkie, ciepłe i lekko zarumienione tosty. Unoszący się zapach skutecznie przyciągał wielu miłośników tej przekąski. Podczas zajęć omówiono zasady higieny obowiązujące podczas przygotowywania posiłków. Uwielbiamy takie dni, ponieważ są one okazją do jeszcze przyjemniejszego spędzania wspólnego czasu.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

    Co roku, w dniu 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Tradycją naszej szkoły jest  włączenie się do obchodów tego, jakże ważnego dnia , to ukłon  w stronę autystów, którzy są wśród nas. Tego dnia wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z osobami w spektrum autyzmu. W tym roku organizatorzy zaprosili uczniów  do pociągu  ph. Sensoryka. Podróż nim przewidywała odwiedzenie  pięciu  Stacji Zmysłów. Tu czekały  na nich doznania i  zabawy stymulujące zmysły - ścieżki  sensoryczne, rozpoznawanie  smaku owoców  i warzyw, rozpoznawanie zapachu, odgłosów zwierząt,  gra na dzwonkach diatonicznych, gry i zabawy typu memo. Wspólne układanie  imiennych puzzli pokazało uczniom naszej szkoły, że  każdy  z nich jest potrzebnym i pasującym  elementem całości - każdy  z nas jest inny, ale każdy  wyjątkowy. Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole to wspaniała  lekcja  szacunku, tolerancji, zrozumienia i akceptacji wobec osób ze spectrum autyzmu.

    Organizatorzy

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w klasach IV - VIII

  • Mitologia na wesoło

    27 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy piątej zabrali widzów w podróż do Starożytnej Grecji. Przedstawienie zatytułowane "W labiryncie mitologii" było zwieńczeniem lektury o bogach i herosach. Aktorzy z klasy piątej dostarczyli widzom fantastycznych i niezapomnianych wrażeń. Była to wspaniała zabawa nie tylko dla uczniów, ale również dla widzów, bo przecież, cytując Joannę Kulmową "... teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd... ". 

  • Świetlica Szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ PISANKA WIELKANOCNA”

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć