Nawigacja

  • Uwaga! Konkurs

  • Serdecznie zapraszamy!

  • Dziewczęta naszej szkoły czwarte w województwie podlaskim

    Zakończyły się zmagania drużynowe Igrzysk Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Ewa Jaroszewicz, Natalia Żoch, Anna Załuska, Lidia Żak zajęła IV miejsce w finale wojewódzkim rozgrywanym w dniu 2 grudnia 2024 roku w Dobrzyniewie Dużym. Najlepsze jak do tej pory miejsce dziewcząt jest efektem ich ciężkiej pracy, zaangażowania w treningi i chęci dalszego rozwoju. Sekcja tenisa stołowego rozwija się prężnie i adeptów tej technicznej gry w naszej szkole przybywa. Jak widać sukcesy nie biorą się z przypadku, zarówno w sporcie jak i w nauce wymagana jest systematyczność, pracowitość i pasja.

    Gratuluję dziewczętom sukcesu i życzę, aby za rok  na ich szyjach zawisły medale Mistrzostw Województwa.

    Zapraszam Was moi drodzy uczniowie na treningi, które odbywają się we wtorki 14.30, czwartki 17.00 i soboty 10.00.

                                                                                                 Trener sekcji tenisa stołowego – Krzysztof Bach

  • Uczniowie naszej szkoły na inscenizacji ”Zemsty” Aleksandra Fredry

    „Zemsta” – najsłynniejsza i najbardziej żywiołowa komedia Aleksandra Fredry, od niemal 200 lat śmieszy żartobliwymi sytuacjami, powiedzonkami, pojedynkami na szable i damsko-męskimi podtekstami. 2 grudnia 2024 r. uczniowie klas: VI, VII i VIII wybrali się do Kina Sokół na inscenizację tego dzieła w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

       Kłótnia o mur pomiędzy Rejentem Milczkiem a Cześnikiem Raptusiewiczem, dyktowanie listu Dyndalskiemu przez Cześnika czy „bohaterska” postawa Papkina podczas bójki o mur – to typowe sceny z „Zemsty”, które śmieszą każdego odbiorcę i ukazują nas, współcześnie żyjących Polaków.

       Spektakl dostarczył uczniom wielu emocji, zachęcił do refleksji nad ludzkimi relacjami, a przy tym był okazją do relaksu i lepszego zrozumienie książkowej wersji „Zemsty” – obowiązkowej pozycji na liście lektur. 

  • Uczniowie naszej szkoły uczcili 194 rocznicę Powstania Listopadowego

    W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku wybuchło Powstanie Listopadowe. Choć było jednym z największych zrywów niepodległościowych dziś jest nieco zapomniane. Dlatego, co roku 29 listopada na Cmentarzu Powstańców Listopadowych w Kopnej Górze czcimy pamięć o bohaterach tamtych dni.

    Uczniowie klasy VII wraz wychowawcą i dyrektorem reprezentowali gminę Szudziałowo na uroczystych obchodach rocznicy wybuchu powstania listopadowego w Kopnej Górze.

    Burmistrz Supraśla w swoim przemówieniu nawiązał do wspólnoty ideałów powstańców listopadowych z 1831 roku, styczniowych z 1863 r oraz bohaterów walk o niepodległość Polski w latach 1914-1920. Podziękował również uczniom ze szkół w Supraślu, Ogrodniczkach, Sobolewie i Szudziałowie za obecność.
    - Szczególnie cieszy mnie obecność młodzieży – powiedział Radosław Dobrowolski. – Pamięć i tradycja powinny być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

  • Bezpłatny wartościowy WEBINAR

    Zapraszamy na webinar z Tomaszem Bilickim pt. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – jak być dobrym rodzicem?

    DATA WEBINARU: 02 GRUDNIA 2024, GODZINA 19:00 – 20:30

    LINK DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/zdrowie-psychiczne-dzieci-i-mlodziezy-jak-byc-dobrym-rodzicem-gdanski-kod-rodzicielski

    Szczegółowe zagadnienia, których dotyczy webinar: 

    1. Dobry a nie idealny rodzic
    2. Zgoda na słabości
    3. Akceptacja bezradności
    4. Przepraszanie
    5. Okazywanie trudnych emocji
    6. Dawanie przykładu
    7. Sięganie po pomoc, relacje ze szkołą
    8. Radzenie sobie ze złością
    9. Niezgoda na przemoc
    10. Równowaga cyfrowa
    11. Uważność na dziecko
    12. Rezygnacja z wypominania i etykietyzowania
    13. Akceptacja trudnych emocji
    14. Pozwalanie na samodzielność i konsekwencje
    15. Rezygnacja z kar związanych z zainteresowaniami i relacjami
    16. Branie udziału w życiu online i offline dziecka
    17. Media społecznościowe
    18. Gry komputerowe
    19. Influencerzy
    20. POTĘGA ŚWIATA OFFLINE
    21. Czy jestem dobrym rodzicem? - rachunek sumienia

    Tomasz Bilicki - pedagog, psychoterapeuta, psychotraumatolog, interwent kryzysowy oraz nauczyciel. Pracuje m.in. w punkcie interwencji kryzysowej, ośrodku opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej, telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.

  • Cykliczne spotkania artystyczne w GOAKiR

  • Przedszkolaki w GOAKiR

  • Andrzejkowe czary - mary

  • Mój przyjaciel - Miś

    25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie z tej okazji nauczyciele wychowanie przedszkolnego i klas I-III  zorganizowali konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel – Miś” dla uczniów naszej szkoły. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia - bohatera literatury dziecięcej.

    Na „misiowy” konkurs wpłynęło 48 niezwykłych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej.  Każdy uczestnik  konkursu  otrzymał  również dyplom i drobny upominek.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za poświęcony czas oraz włożoną pracę.

     

    Gratulujemy wrażliwości artystycznej i życzymy dalszych sukcesów.

  • Dzień Misia w klasach 1 - 3

  • Dzień Misia w przedszkolu

  • O słuchu słów kilka...

    Zmysły pomagają nam poznawać świat. Mamy ich pięć, każdy z nich odpowiada za inną sferę i wszystkie są ważne. W poniedziałek, 25.11 mieliśmy okazję dowiedzieć się nieco więcej o słuchu. Pomógł nam w tym gość specjalny – pani Iwona Kalinowska, szkolna pielęgniarka. Z czego składa się ucho? Jak należy dbać o słuch? Ile czasu można nosić słuchawki? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogły uczniom klas 1-3 i starszej grupy przedszkolnej uporządkować posiadaną wiedzę oraz wzbogacić ją o nowe fakty. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za ciekawą prelekcję i poświęcony czas. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza pomoże nam właściwie dbać o tej ważny narząd.

  • Otrzęsiny klasy IV

    22 listopada odbyły się otrzęsiny klasy czwartej. Aby oficjalnie znaleźć się w grupie uczniów starszych, czwartoklasiści musieli dowieść, że potrafią sprostać wielu niełatwym zadaniom. Zabawa zaczęła się od zadań ukrytych w balonach. Uczniowie musieli udawać kota, pić mleko, tańczyć w rytm muzyki, zjeść jabłko zawieszone na sznurku, opowiedzieć o sobie z cytryną na języku, śpiewać piosenki, zjeść serek z zamkniętymi oczami, skakać w worku na śmieci. Kolejna konkurencja polegała próbowaniu i zgadywaniu różnych dziwnych mikstur. Było dużo śmiechu i emocji. Zabawa była wyśmienita! Wiele niespodzianek było również podczas gry, polegającej na wypiciu zawartości kubeczka, do którego trafi piłeczka. Napoje były różne: sok z buraka, sok z kapusty, sos tabasco. Oczywiście klasa poradziła sobie z zadaniami bez problemu i otrzymała tytuł potwierdzający pomyślne przejście "chrztu bojowego" i dołączenia do grona uczniów starszych.

    Serdeczne podziękowania Rodzicom za pyszny poczęstunek oraz klasie VIII za przygotowanie zadań.

    M.Prymaka

  • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

    21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.  Z tej właśnie okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole Dzień Życzliwości.

    W tym dniu wolontariusze odwiedzali wszystkie klasy przypominając o życzliwości każdego dnia przy okazji rozdając ordery osoby życzliwej.

    Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która rozpędziła listopadowe chmury.

                    Wolontariusze  podzielili się dobrym słowem, także z pracownikami Urzędu Gminy,    GOPS-u, Gminnego Ośrodka Animacji Kultury i Rekreacji  oraz napotkanymi mieszkańcami naszej gminy. Ten drobny gest wywoływał uśmiech na twarzy obdarowanych i obdarowujących.

                    Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień,  ale przez cały rok.

         Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w akcji.

    Opiekunowie SKW:

    Joanna Kimborowicz-Bach, Regina Czesnowska

  • Dzień Piżamy

    W dniu 20.11.2024 r z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowany został „Dzień Piżamy”.  Był to czas, w którym solidaryzowaliśmy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczyliśmy  się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie. Uczniom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Niektórzy wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie i cieplutkie szlafroczki.

    Wolontariuszki wraz opiekunami  zaserwowali dla wszystkich uczniów przepyszną przekąskę. Każdy mógł  bowiem zakupić POPCORN! Już od samego rana w szkole unosił się przepiękny, kuszący zapach. Wszyscy uwijali się jak w ulu, by cała społeczność szkolna była zadowolona. Nie zabrakło chętnych na dokładkę, więc chyba spełnili oczekiwania. Pieniążki ze sprzedaży popcornu  zostały przeznaczone na mikołajkowe paczki dla dzieci z oddziału onkologicznego w Białymstoku.

    Cieszymy się, że mogliśmy chodź w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim dobrym aniołom za ubranie piżamy i dołączenie do charytatywnej akcji Dzień Piżamy .  Pomaganie uskrzydla!

    Opiekunowie SKW:

    Joanna Kimborowicz-Bach, Regina Czesnowska

  • Spotkanie z policją

    W dniu 20.11.2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i oddziałów przedszkolnych z Policją. Aspirant Anna Olechowska przeczytała opowiadanie i przypomniała jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego podczas poruszania się na drodze. Mundurowi przypomnieli także o numerze alarmowym 112, z którego należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznanymi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

  • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia za nami!

    Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tej wyjątkowej akcji, podczas której z niezwykłym zaangażowaniem, radością i pozytywnymi emocjami powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia.

    W klasach na zajęciach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki, gry, stacje zadaniowe, łamigłówki. Został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia, w którym zwycięzcami zostali UCZNIOWIE KLASY VII – uzyskali 96% i otrzymali puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach indywidualnych najlepsze wyniki osiągnęły następujące osoby: Lilianna Fiłonowicz – kl. IV, Ewa Jaroszewicz – kl. V, Wiktoria Urbanik – kl. VI, Zofia Bach – kl. VII, Gabrysia Lewkowicz – kl. VIII.

    Uczniowie jako egzaminatorzy wyruszyli z akcją poza mury szkoły, odwiedzili Panią Wójt @Renatę Czaban – Tarasewicz oraz pracowników Urzędu Gminy, byli również w GOAKiR.

    Wszyscy poradzili sobie znakomicie dając dobry przykład młodzieży.

    Za zaangażowanie, uśmiechy, dobre słowo i świetną zabawę DZIĘKUJEMY!

  • Sukces dziewcząt w Półfinale Wojewódzkim w tenisie stołowym

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego, którego celem było wyłonienie dwóch najlepszych szkół z powiatów: sokólskiego, augustowskiego, suwalskiego, sejneńskiego i miasta Suwałki do udziału w finale wojewódzkim.

                    Szkołę Podstawową w Szudziałowie reprezentowali: Ewa Jaroszewicz, Emilia Konik, Anna Załuska i Lidia Żak, Artur i Igor Zdanowicz, Jakub Supronik, Illia Smieh. Dziewczęta zajęły II miejsce i wywalczyły awans do ścisłego finału województwa który odbędzie się w Dobrzyniewie Dużym w dniu 2 grudnia 2024 roku. Chłopy dwa mecze przegrali i dwa wygrali plasując się na VII miejscu. Serdeczne gratulacje uzyskanych wyników jest to zasługa systematycznej pracy na treningach, zdobytego doświadczenia na zawodach sportowych.

                                                                                             Trener/nauczyciel tenisa stołowego – Krzysztof Bach

  • Rola rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy

    Fundacja Dbam o Mój Zasięg oraz miasto Gdańsk serdecznie zapraszają na webinar z dr Maciejem Dębskim.

    TEMAT WEBINARU: Rola rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy

    DATA WEBINARU: 20 LISTOPADA 2024; GODZINA 19:00 – 20:30

    CZAS TRWANIA WEBINARU: 90 minut

    DOŁĄCZ DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/rola-rodzicow-w-procesie-wchodzenia-dziecka-w-swiat-cyfrowy_gdanski-kod-rodzicielski

    To bardzo ważny webinar dla rodziców, prosimy o przekazanie tego linka wszystkim rodzicom w Waszych szkołach, firmach i placówkach, w szczególności rodzicom małych dzieci. Przekażcie ten link Waszym siostrom, braciom, synom, córkom, którzy też mają małe dzieci. 

    Webinar przeszyty na wskroś praktycznymi wskazówkami co robić, a czego BEZWZGLĘDNIE NIE ROBIĆ z nowymi technologiami w domu. Naprawdę warto. Serdecznie zapraszamy

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć