Nawigacja

  • Spektakl

    W piątkowy poranek dzięki spektaklowi wystawionemu przez Studio Artystyczne Arena mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak ważne jest, aby być dobrym, miłym człowiekiem i dbać o porządek wokół nas.

  • Woda źródłem życia

    Światowy Dzień Wody obchodzony jest od 1993 roku. Aktywnie uczestniczymy również i my. Z okazji tak ważnego święta w naszej szkolnej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia, które miały na celu uświadomić dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą jej brak. Na początku naszego spotkania dzieci otrzymały tajemniczy list od Kropelki, która opowiedziała nam trochę o sobie. Dzieci dowiedziały się dlaczego Ziemię nazywamy niebieską planetą. Wykonaliśmy plakaty na temat „Woda dar życia”, którymi przyozdobiliśmy nasz szkolny korytarz.

    Następny dzień był pod hasłem „Woda cud natury”. Świetliki pod okiem wychowawczyni  wykonali doświadczenia:

    1. Robimy tęczę.
    2. Sztuczny śnieg.
    3. Czy uda nam się wrzucić monetę do kieliszka w dużym naczyniu?

    Kolejny dzień atrakcji w szkolnej świetlicy to doświadczenia potwierdzające, że woda jest niezwykłą cieczą.

    1. Trzy stany skupienia wody.
    2. Ratujemy tonący lód.
    3. Napełnianie szklanki wodą pod którą umieszczona jest paląca świeczka.
    4. Kartka trzymająca wodę w szklance.
    5. Pływanie ciał wykonanych z różnych substancji.
    6. Zmiana kierunku ruchu i koloru barwnego obrazka.

    Dzieci były zafascynowane doświadczeniami z użyciem wody.  Nasze zajęcia były wyjątkowe, ponieważ nasze  dzieci stały się naukowcami, badaczami odkrywającymi niezwykłe rzeczy związane z wodą. Zachęcamy dzieci do wykonania podobnych doświadczeń w domu. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć dzieciom, że każdą kroplę wodę trzeba szanować!

    Wychowawczynie szkolnej świetlicy: B. K. , U. G. , W. K.

  • Egzamin ósmoklasisty

    Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami, a my ciągle powtarzamy , ćwiczymy... Już  po raz czwarty ( i najpewniej nie ostatni) nasi uczniowie zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi. Efekt finalny nie jest najgorszy, ale chciałoby się lepszych wyników. Do egzaminu jeszcze trochę czasu, więc miejmy nadzieję, że będzie dobrze.

  • Ogłoszenie!

  • Pierwszaki realizują kolejne zadania projektu Europa i ja.

    Uczniowie  kl.1 meldują  wykonanie dwóch  kolejnych zadań  ogólnopolskiego projektu  edukacyjnego "Europa i ja". W lutym poznaliśmy  zwierzęta  zamieszkujące  Włochy. Zabawiliśmy  się  w rzeźbiarzy i  ulepiliśmy  je z masy solnej i plasteliny. Powstały  również  piękne  prace plastyczne, których  bohaterami były wybrane zwierzęta. W marcu zdobyliśmy  informacje na temat  włoskiej  kuchni. Obejrzeliśmy  prezentacje obrazujące włoskie potrawy. Odbyliśmy  wirtualną  wycieczkę  do pizzerii,  zobaczyliśmy jak przyrządza się  pizzę. Podsumowaniem zajęć była  wspólna degustacja tego popularnego na całym  świecie włoskiego przysmaku. Pizza smakowała  wybornie, podobnie jak chrupiące, migdałowe ciasteczka - cantuccini.

    Realizacja  zadań  dostarczyła  nam wiele frajdy i radości - to był  raj dla naszych zmysłów.

    Wychowawczyni kl. 1 - L.S.

  • Nasze sukcesy w Gminnym Konkursie Recytatorskim ph. Kocham Cię życie.

    Uczniowie klasy 1 i 2 godnie reprezentowali naszą  szkołę biorąc  udział  w Gminnym Konkursie  Recytatorskim ph. Kocham Cię  życie.  Pięknie zinterpretowane wiersze polskich poetów przyniosły  dzieciom zwycięstwo. Nagrody zdobyli : Maja Borowa- kl. 1, Wojciech Makarewicz - kl. 1, Ewa Jaroszewicz - kl. 2. i Martyna Narbutt - kl. 2. Wielkie brawa i ogromne gratulacje dla małych aktorów.  Pękamy  z dumy.

    Wychowawczynie  klasy 1 i 2

  • Sukcesy naszych małych artystów w Gminnym Konkursie Plastyczno – Literackim „Tradycyjnie, kolorowo, świątecznie”

    Uczniowie klasy 1 i 2 godnie reprezentowali naszą  szkołę biorąc  udział  w Gminnym Konkursie Plastyczno – Literackim „Tradycyjnie, kolorowo, świątecznie”. Celem konkursu było m. in. poznanie i popularyzacja historii, tradycji, zwyczajów rodzinnych, regionalnych.

    Prace plastyczne zachwyciły kolorystyką, precyzją wykonania oraz pomysłowością pod względem różnorodności materiałów z jakich zostały wykonane.

    Klasa 1

    Nagrody zdobyli: Aleksandra Lewosz, Klaudia Kureczko,  Emilia Makar,  Artur Zdanowicz, Lila Fiłonowicz .Wyróżnienie otrzymali: Antoni Bułatewicz  i Piotr Jaroszewicz.

    Klasa 2

    Nagrody zdobyli: Małgosia Dmitruk, Przemek Bietkał, Natalka Żoch, Ewa Jaroszewicz, Martynka Narbutt, Hubert Fiłonowicz , Emilka Konik i Igor Zdanowicz. Wyróżnienie otrzymały: Lenka Staniszewska, Zosia Żak i Lidka Żak.

     

    Wszystkim uczestnikom  konkursu serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie i  kreatywność oraz gratulujemy. Jesteśmy z was dumni!

    Wychowawczynie  klasy 1 i 2

  • Indywidualne Biegi Przełajowe

    W dniu 24 marca 2022 roku odbyły się na trasach biegowych w okolicach Szudziałowo Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła była współorganizatorem zawodów, a nasi uczniowie mogli rywalizować na dystansach 600m, 700m, 800m, 1000m, 1500m z rówieśnikami z powiatu sokólskiego o medale i awans do półfinału wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

    Zofia Bach, Aleksandra Bietkał, Lidia Oniszk, Anastazja Oniszk, Nina Prymaka, Maksymilian Żoch, Szymon Puchalski, Filip Puchalski, Jan Charytoniuk, Anna Charytoniuk, Joanna Szeraszewicz, Zuzanna Lewosz, Łukasz Jurowczyk, Szymon Makar, Natalia Maliszewska, Mateusz Mulkiewicz, Igor Prymaka, Kacper Kucharewicz, Aleksandra Hołubowicz, Franciszek Bach, Igor Tarasewicz, Julia Woronowicz.

    Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia na zawodach w Augustowie!

  • Uwaga! Konkurs!

  • Lektura na wieszaku w klasie 2

    Uczniowie klasy drugiej mieli okazję wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas opracowywania „Calineczki” H. Ch. Andersena. Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze. Nowa forma omawiania lektury przypadła uczniom do gustu i zapewne wpłynie to na lepsze zapamiętanie problematyki lektury. Na zakończenie zajęć ulepiliśmy Calineczkę z plasteliny.

    Uczniowie wykazali się fantazją, kreatywnością i wielką wyobraźnią. Efekt i zabawa była gwarantowana.

    Wychowawczyni kl. 2  - B. K.

  • Spotkanie z Księdzem Arcybiskupem dr Józefem Guzdkiem

  • Kreatywnie w szkolnej świetlicy

    Przyszła wiosna

    A tuż za nią ptaki przyleciały.

    Teraz będą jak co roku gniazda zakładały i pięknie nam śpiewały

  • Warsztaty rękodzieła w GOAKiR - klasa 2

  • Plastyczne warsztaty w GOAKiR - klasa 1

  • Wiosenne warsztaty w GOAKiR - klasa 3

  • Innowacja pedagogiczna EkoEmocje w klasie II

    Uczniowie klasy drugiej zrealizowali III moduł - Moc słów innowacji pedagogicznej EkoEmocje Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja. Celem zadań było kształtowanie postaw proekologicznych i pobudzanie kreatywności dzieci.

     W czasie zimy zorganizowaliśmy akcję dokarmiania naszych skrzydlatych przyjaciół. Założyliśmy hodowlę roślin w naszej klasie. Włączyliśmy swoją wyobraźnię  i z rolek po ręcznikach toaletowych wykonaliśmy hiacynty, które zdobią naszą klasę. Wszystkie zadania dostarczyły dzieciom  radości i pozwoliły uruchomić ogromne pokłady ich kreatywności.  W ramach projektu Emocje odbyliśmy wirtualne spotkanie z panem psychologiem dla dzieci na temat „Dokuczanie”.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

    B. Kamińska – wychowawczyni kl. 2

  • Dzień Kolorowej Skarpetki

  • Żegnamy zimę!

  • Wiosenny Pokaz Mody

  • Dzień Liczby Pi w klasach IV - VIII

    14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi.

    Udział w święcie matematyki wzięli uczniowie klas 4-8. Większość z nich po raz pierwszy usłyszało o tej liczbie. Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną wprowadzającą w tematykę liczby pi. Dowiedzieli się, że stała ta, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki, informatyki, architektury czy budownictwa znana była już ludziom w starożytności.

    W dalszej części uczniowie wzięli udział w konkursach i zabawach, których celem było pokazanie uczniom, że matematyka to nie tylko wzory i trudne zadania, ale również znakomita zabawa. Sami wyliczyli wartość liczby pi, wykonując uprzednio odpowiednie pomiary. Odczytali własne pi-ematy, z których wynikały kolejne cyferki liczby pi, na czas pisali rzeczowniki rozpoczynające się od pi... Odbył się również quiz matematyczny, który wyłonił mistrza i wicemistrza matematyki. Przeprowadzono konkurs na skojarzenia matematyczne.

    Święto zakończyła wspólna zabawa ABRA-KADABRA, która polegała na podawaniu kolejnych wielokrotności liczb 5 i 7.

    Salę, w której świętowano, zdobiły plakaty, a na każdym z nich wypisane były kolejne cyfry liczby pi z dużą dokładnością.

    Sądzimy, że zabawa zainteresowała licznych uczniów i w przyszłym roku znów aktywnie zechcą wziąć udział w świętowaniu dnia liczby pi.

    W dniu 15 marca odbyło się podsumowanie dnia liczby pi. Wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursów. Wszyscy uczestnicy dostali słodki prezencik.

     

    Organizatorzy: nauczyciele matematyki

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć