Nawigacja

  • Międzynarodowy Dzień Matematyki w klasach 1 - 3

    Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.  Zostało ono zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

    Uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły postanowili uczcić święto królowej nauk turniejem matematycznym. Trzy zespoły wzięły udział w zadaniach, które sprawdzały umiejętności matematyczne i logiczne myślenie. Publiczność nie tylko kibicowała uczestnikom, ale także miała okazję wykazać się zgadując znaczenie matematycznych kalamburów. Uczniowie szudziałowskiej szkoły wiedzą doskonale, że matematyka da się lubić.

  • „3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże”

    W piątek 11 marca 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII, pod opieką Pani Barbary Czeremcha i Pani Krystyny Wiszniewskiej, udały się na wyjątkową lekcję teatralną do Białostockiego Teatru Lalek.

     „3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże”– to spektakl stworzony na podstawie pieśni Stanisława Moniuszki.

     Bernarda Bielenia stworzyła scenariusz sztuki, który łączył w sobie muzykę kompozytora oraz nietuzinkowe i nowatorskie przedstawienie historii jego życia przy pomocy nowoczesnych technologii.  Wszyscy byliśmy pod wrażeniem gry aktorskiej oraz tego jak Moniuszko niemal osobiście, przemawiając do publiczności, zdradzał nam ciekawostki ze swojego życia. Cały spektakl sprawiał wrażenie realnego kontaktu z kompozytorem i historią, którą chce nam opowiedzieć. Ilość kolorów, wyjątkowych aranżacji muzycznych oraz elementów scenografii przerosła nasze oczekiwania i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że czas w teatrze upłynął nam zbyt szybko. Liczymy na więcej takich wyjazdów!

  • Propozycja edukacyjna

    W ramach współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Białymstoku gościliśmy w naszej szkole uczniów LO CN-B Feniks Białymstoku. Odbyły się również warsztaty zorganizowane przez pracowników  Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku na temat II Wojny Światowej. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkoły oraz zobaczyć jak wygląda służba w wojsku.

     

  • II moduł projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" w klasie 1

    Uczniowie klasy 1 meldują zrealizowanie II modułu projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".  Praca nad zadaniami  z modułu ph. "Naukowy zawrót  głowy" dostarczyła dzieciom  wielu  wrażeń i mnóstwo  radości.

    Wybraliśmy dwie lektury - "Plastusiowy pamiętnik" i "Dzieci z Bullerbyn". W ramach projektu uzupełniliśmy Lekturniki, stworzyliśmy "Lekturę w pudełku", ulepiliśmy Plastusia z plasteliny. Powstał komiks o przygodach plastelinowego ludzika i książeczka pt. "Nowe przygody dzieci z Bullerbyn". Poznaliśmy zawód nauczyciela - uczniowie zabawili się  w dziennikarzy i przeprowadzili wywiad ze mną. Jestem pod wrażeniem kreatywności  i zaangażowania pierwszoklasistów. Brawo!

    Wychowawczyni kl.1 - L.S.

  • Pomagamy

    Obecna sytuacja w  Ukrainie porusza wiele serc na całym świecie. Społeczność naszej szkoły nie pozostała obojętna na krzywdę osób poszkodowanych w tej strasznej wojnie. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość, którą okazaliście. Dotychczas przekazane przez Was dary dotarły do magazynu, z którego trafią do potrzebujących. Niestety trudno przewidzieć jak długo potrwa ten zły czas dlatego prosimy o dalsze wsparcie.

  • Nasza szkolna świetlica też solidarna #solidarnizukrainą

  • Świetliki oczekują wiosny.

    W naszej galerii prac pojawiły się pierwsze oznaki wiosny - przebiśniegi i bazie

  • Międzynarodowy Dzień Pisarzy w klasie 2 – lekcja biblioteczna

    Dnia 3 marca obchodziliśmy w klasie drugiej Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W tym dniu odwiedziliśmy Gminą Bibliotekę Publiczną w Szudziałowie. Motywem przewodnim była książka Justyny Bednarek - "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

    Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest pisarz i czym się zajmuje. Dzieci poznały również etapy powstawania książki, czyli drogę od pisarza do czytelnika. Bohaterkami dzisiejszego spotkania były skarpetki  z opracowanej lektury  "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".  Przygody uciekinierek z pralki pochłonęły nas bez reszty, sprawiając, że postanowiliśmy pobudzić  wyobraźnię i kreatywność i  stworzyć swoje własne książeczki. Następnie uczniowie wysłuchali opowieści o piątej skarpetce, która wyruszyła ciemnymi korytarzami, aby odbyć fascynującą podróż. Tak powstała nowa seria „Dziesięciu skarpetek”  autorstwa dzieci z klasy II.

     Książka jest nieodzownym elementem w wychowaniu dziecka. Książka bawi, uczy, rozwija wyobraźnię oraz przekazuje podstawowe wartości. Dziękujemy Pani Bożence Borowskiej za wspaniałe zajęcia i  rozbudzenie czytelniczych zainteresowań wśród dzieci.

    Wychowawczyni kl. 2 – B. K.

  • Zabawyw czarownice i czarowanie w szkolnej świetlicy

  • --- Pomagamy dzieciom z Ukrainy! ---

    informacja.pdf - Informacja Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Sokółce z listą artykułów jakie mogą Państwo pozostawić w szkole. Artykuły zostaną przekazane do siedziby Starostwa Powiatowego w Sokółce, a następnie do siedziby Wojewody Podlaskiego i rozdysponowane zgodnie z potrzebami. Od dnia 4 marca zostaną wyznaczone miejsca w szkole, gdzie można zostawić dary. 

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 2022 w klasach IV-VIII.

    W poniedziałek 21 lutego 2022 roku klasy IV-VIII wzięły udział w szkolnych obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez nas zajęciach, których celem było przypomnienie tego, jak ważna jest nauka języka polskiego w życiu każdego Polaka oraz jakie ciekawostki o języku polskim mogą zadziwić. Cały dzień świętowaliśmy w radosnej atmosferze z ogromną dawką zabawy i uśmiechu.

    Podczas konkursów wyłonionych zostało czworo uczniów, którzy wykazali się niebywałą znajomością języka polskiego oraz poprawnej dykcji. Tytuł Mistrzyni Poprawności Językowej otrzymały: Nina Prymka (kl. IV) oraz Liliana Poźniak (kl. VII), a Mistrzami Łamańców Językowych bezkonkurencyjnie zostali: Joanna Szeraszewicz (kl. V) oraz Igor Tarasewicz (kl. VII).

    Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie 😊  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej videorelacji z tego dnia.

  • Udział uczniów klasy 2 w warsztatach plastycznych - współpraca z GOAK i R w Szudziałowie

    W piątek drugoklasiści w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” uczestniczyli w warsztatach plastycznych w GOAK i R w Szudziałowie.

    Podczas zajęć pod kierunkiem plastyczki Pani Magdaleny Jucha i Pani dyrektor Elżbiety Jaroszewicz uczniowie wykonali z masy solnej sylwetki dwóch wybranych zwierząt, zamieszkujących wyspę Sycylię: jaszczurkę sycylijską i skorpiona włoskiego. Efekt końcowy był imponujący. Wszyscy zachwycali się własnymi wytworami.

    Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie. Czekamy na kolejne, tak interesujące warsztaty.

    Wychowawczyni kl. 2 – Bożena Kamińska

  • ------------ "Gazeta Dzieci" -------------

    Od dziś mamy zespół redakcyjny, który będzie realizował projekt gdzie dzieci mogą tworzyć gazetę skierowaną do innych dzieci. Efektem projektu będzie wydanie gazety w ilości 500 sztuk. Redaktorem naczelnym po demokratycznych wyborach została uczennica klasy VII - Liliana Poźniak. 

    Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych dzięki współpracy z Galerią Arsenał. Odwiedziła nas Jaśmina Wójcik, artystka która zainspirowała naszych uczniów do stworzenia "Gazety Dzieci". Wszyscy mogą napisać list, odpowiedzieć historię lub narysować komiks. Każdy z młodych artystów sam zdecyduje jaką formę będzie miał jego praca. Podsumowanie projektu na przełomie maja i czerwca. Opiekunami "Gazety Dzieci" w naszej szkole zostały Pani Katarzyna Szach i Pani Barbara Czeremcha. 

    Jaśmina Wójcikartystka wizualna, reżyserka, autorka nastawionych na nasłuch, partycypacyjnych akcji społeczno-artystycznych. Zajmuje się włączaniem i oddawaniem podmiotowości społecznościom pozbawionym widzialności i możliwości wypowiedzi. Współredaktorka książki Sztuka ze społecznością (2018) osnutej wokół jej najszerzej znanego przedsięwzięcia – wieloletniego działania ze społecznością byłych pracowników i pracownic fabryki w Ursusie zwieńczonego nagradzanym pełnometrażowym dokumentem kreacyjnym w jej reżyserii pt. Symfonia fabryki Ursus (2018). Od kilku lat zaangażowana w edukację empatyczną poprzez opracowywanie autorskich praktyk kreacji artystycznej wypowiedzi dzieci. Oddaje sprawczość i podmiotowość dzieciom traktując je jako współtwórców i zapraszając do dialogu. Obecnie Wójcik koncentruje się głównie na oddolnych praktykach edukacji, czego efektem będzie jej nowy film na podstawie powieści Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy.

  • Klasa małych ratowników

    W czwartek klasę drugą odwiedziła Pani Dorota Gudalewska nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Szudziałowie, kierowca wozu bojowego. Drugoklasiści pod bacznym okiem Pani Doroty uczyli się w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy. Zajęcia teoretyczne były połączone z ćwiczeniami praktycznymi.  Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie. 

    Zajęcia okazały się bardzo ciekawe i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wzbudzały wśród małych ratowników wiele emocji. Uczniowie chętnie wykonywali zadania, stawiali dużo  pytań i wykazali się dobrą znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Pani Dorota wręczyła wszystkim uczniom  pamiątkowe dyplomy Małego Strażaka oraz czerwone baloniki w kształcie serduszek. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Gudalewskiej za profesjonalnie przekazaną wiedzę i zaangażowanie.

    Bożena Kamińska – wychowawczyni kl. 2

  • Sówki zawitały do świetlicy szkolnej

  • Stypendia za pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022 rozdane

     

     

    Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych wręczał Pan Wójt Gminy Szudziałowo - Tadeusz Tokarewicz. Aby otrzymać wyróżnienie trzeba było wykazać się ciężką praca przez cały pierwszy semestr, czego efektem było uzyskanie średniej ocen 5.0 lub wyższej. Uzyskanie osiągnięć w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty kwalifikowało również do otrzymania stypendium.

    Uczennica klasy VIII Milena Żywna otrzymała stypendium za wyniki w nauce jak również za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych.

    Komisja stypendialna zakwalifikowała następujących uczniów naszej szkoły do otrzymania nagród za wkład włożony we własną edukację.

    STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE: Radosław Snarski klasa V, Liliana Poźniak – klasa VII, Ksenia Kulikowska – klasa VIII, Milena Żywna – klasa VIII.

    STYPENDIA ZA OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH: Milena Żywna – klasa VIII, Franciszek Bach – klasa VII, Tomasz Bułatewicz – klasa VII, Julia Serafin – klasa VIII, Adam Narbutt – klasa VIII.  

    Bardzo dziękuję za przyznane środki finansowe Panu Wójtowi, mam nadzieję posłużą one jako zachęta dla uczniów naszej szkoły do ciężkiej pracy nad swoją edukacją.

                                                                                                            Serdecznie gratuluję wyróżnionym.

    p.o. dyrektora - Krzysztof Bach

  • Lekcja biblioteczna - Zwierzęta Antarktydy i Arktyki

    Pierwszoklasiści lubią lekcje biblioteczne, bo każda z nich jest wspaniałą przygodą. Dzisiaj, Pani Bożena Borowska, zabrała dzieci w podróż do krainy wiecznego śniegu i lodu - na Antarktydę i Grenlandię. Staraliśmy się dowiedzieć, czy możliwe jest życie na biegunie północnym i południowym, sprawdzaliśmy jaki panuje tam klimat, jakie żyją tam zwierzęta. Dzieci zapoznały się z bogatym księgozbiorem popularno-naukowym i dowiedziały, że mogą tam znaleźć ciekawe i wiarygodne informacje. Później przyszedł czas na aktywność plastyczną - z pomocą Pani Bożeny i Pani Grażyny dzieci wyczarowały piękne prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy za fascynujące spotkanie.

    Wychowawczyni kl.1 - L. S.

  • Wędrowne warsztaty z Galerią Arsenał

    Czy każda praca musi mieć tytuł? Co powstaje najpierw, tytuł czy dzieło? Na te pytania uczniowie klas 3 i 4 próbowali odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania z Paniami Katarzyną Kidą i Justyną Kołodko – Bietkał z białostockiej Galerii Arsenał. W trakcie zajęć powstały prace do tytułów zaproponowanych przez naszych gości. Dziękujemy za miłą wizytę i ciekawe zajęcia

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach 1-3

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 r. Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę, a piękny język to wyrafinowane wypowiedzi, piękna poezja, proza, nasza kultura.

    Uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły uczcili Dzień Języka Ojczystego konkursem recytatorskim. Wzięło w nim udział 14 uczestników. Nagrodzono Maję Borową (kl.1), Emilię Makar (kl.1), Ewę Jaroszewicz (kl.2), Wiktorię Urbanik (kl.3). Wyróżnienia otrzymali: Antoni Bułatewicz (kl. 1), Małgorzata Dmitruk (kl.2), Liliana Fiłonowicz (kl.1), Jakub Malesza (kl.2), Martyna Narbutt (kl.2), Lidia Oniszk (kl.3), Lena Staniszewska (kl.2), Anna Załuska (kl.1), Lidia (Żak kl.2), Zofia Żak (kl.2).

    Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Borowskiej za pomoc w ocenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć