Nawigacja

  • Piłka ręczna Igrzyska Dzieci- chłopcy.

           Uczniowie naszej szkoły dnia 26.02.2023 reprezentowali naszą placówkę w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Zawody rozegrane zostały w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej. Nasz zespół rywalizował z zespołami z Dąbrowy Białostockiej, Augustowa i Suwałk. Chłopcy z Szudziałowa po rozegraniu czterech meczów zakończyli udział w zawodach na 2 miejscu. Bilans naszego zespołu 3 zwycięstwa 1 porażka , awans do finału wojewódzkiego który rozegrany zostanie w marcu.

    Skład: Poźniak, Lewosz, Olchowik, Reszotko, Sokołowski, Charytoniuk, Puchalski, Stanowski, Żoch, Łopata, Makar, Puchalski, Snarski, Jurowczyk, Olchowik, Żuchowski.

                 N wyróżnienie zasługuje cały zespół który dzielnie walczył uznając jedynie wyższość zespołu z Dąbrowy Białostockiej .

                                                                                       Opiekun/trener – Przemysław Kiedysz

  • Piłka ręczna Igrzyska Dzieci - dziewczęta.

                Uczennice naszej szkoły dnia 25.02.2023 reprezentowały naszą placówkę w półfinale wojewódzkim  Igrzysk Dzieci w  piłce ręcznej dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej . Nasz zespół  rywalizował z  zespołami z Suwałk, Dąbrowy Białostockiej i Augustowa. Dziewczęta z Szudziałowa po rozegraniu  czterech meczów zakończyły udział w zawodach na 5 miejscu . Bilans naszego  zespołu 4 porażki, 0 zwycięstw. Dziewczyny dzielnie walczyły w każdym meczu lecz rywalki okazały się lepsze.

    Skład: Bartczak, Urbanik, Bach, Bietkał, Dargiewicz, Jacewicz, Kuklik, Maliszewska, Sołowicz, Oniszk, Lewkowicz, Lewosz, Ryszkiel

                                                                                       Opiekun/trener – Przemysław Kiedysz

  • Uwaga! Wiosenny konkurs!

    Regulamin konkursu plastycznego ph. „Witaj, wiosno!”

    Cele konkursu: Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dzieci. Popularyzacja wśród dzieci różnorodnych technik plastycznych jako środka wypowiedzi. Zmotywowanie uczniów do tropienia i poszukiwania oznak wiosny. Przenoszenie piękna uroków wiosny na papier. Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

    Zasady udziału w konkursie: Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej wiosnę. Uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną - format A3 lub A4. Technika wykonania prac jest dowolna: np. malarstwo, rysunek, kolaż, wyklejanka ... Prace powinny być wykonane samodzielnie przez dzieci. Każdy uczestnik konkursu może wykonać maksymalnie jedną pracę. Praca powinna być opatrzona metryczką umieszczoną na odwrocie pracy wg wzoru: imię i nazwisko wykonawcy pracy, klasa

    . Prace konkursowe należy dostarczyć do wychowawców do dnia 16 marca 2023 roku. Ocenie podlegać będzie: zgodność prac z tematem, dobór środków i techniki, oryginalność prac oraz estetyka wykonania. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 21 marca 2023 r. Czekamy na Wasze prace!

     Organizatorzy

     

     

  • Dzień Kota w GOAKiR

    Koty, kiciusie, kocury… Czarne, rude, pręgowane czy łaciate – wszystkie milusińskie, chociaż lubią chodzić własnymi drogami. Uczniowie klas 1- 3 świętowali dziś Międzynarodowy Dzień Kota. Święto to obchodzimy w Polsce od 2006 roku. Ma ono podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los. Młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję przypomnieć kocich bohaterów literackich oraz wysłuchać jednej z przygód kota Cukierka. Nie zabrakło kocich zabaw ruchowych i futrzastych powiedzeń i przysłów. Wiele emocji dostarczyły kalambury. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Borowskiej za zorganizowanie ciekawych zajęć.

    Wychowawczynie klas 1-3

     

     

  • Czas na dobrą zabawę! Gry i zabawy w szkolnej świetlicy

    Świetlica to miejsce, w którym dzieci spędzają czas po lekcjach. W tym czasie grają w gry planszowe, rysują, układają klocki, puzzle, biorą udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, integracyjnych i sportowych.

    Ważną rolę pełnią zabawy konstrukcyjne, które uczą patrzeć, dostrzegać, analizować, a więc ćwiczą myślenie, kształtują wyobraźnię przestrzenną, tzw. zmysł konstrukcyjny. Zabawy te odgrywają rolę w usprawnianiu manualnym i ruchowym. Dzieci układają i budują domy, mosty,  farmy i zwierzęta.

    Świetlica szkolna jest integralną i niezastąpioną częścią wychowania szkolnego i stanowi ważne jego ogniwo.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - konkurs recytatorski

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO w listopadzie 1999 r. Jego celem jest  zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję i ochronę, a piękny język to wyrafinowane wypowiedzi, piękna poezja, proza, nasza kultura. Jest to również święto, które na stałe zagościło w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku uczciliśmy je konkursem recytatorskim pod hasłem „W magicznym świecie Jana Brzechwy”. Jury w składzie: Pani Bożena Borowska, Pani Barbara Czeremcha i Pani Ewa Skórska miało niełatwe zadanie - uczniowie pięknie zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Spośród 19 uczestników nagrodzono: Olgę Jaroszewicz i Adama Maksimca (młodsza grupa przedszkolna), Blankę Borowską (grupa „O”), Natalię Makarewicz (kl. I), Lilianę Fiłonowicz, Maję Borową i Wojciecha Makarewicza (kl. II), Ewę Jaroszewicz (kl. III), Różę Neścior (kl. V). Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Supronik i Barbara Jaroszewicz (grupa „0”), Emilia Sobolewska (kl. I), Nina Prymaka (kl. V) oraz  Zofia Żak (kl. III). Nagrodzonym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę  zacnego  jury - dziękujemy za pomoc w ocenie umiejętności recytatorskich uczestników konkursu.

    Organizatorki

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - konkurs plastyczny

    Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się pod patronatem Jana Brzechwy. W jego magicznym świecie znaleźliśmy się nie tylko dzięki wierszom, które słyszeliśmy podczas konkursu recytatorskiego. W ramach konkursu plastycznego powstały piękne ilustracje do twórczości poety. Nagrody otrzymali: Iga Tarasewicz (młodsza grupa przedszkolna), Bartosz Supronik (grupa „0”), Szymon Maksimiec (kl. I), Anna Załuska (kl. II), Ewa Jaroszewicz (kl. III), Róża Neścior (kl. V) i Radosław Snarski (kl. VI). Gratulujemy zwycięzcom. Serdecznie dziękujemy za Paniom Magdzie Jucha i Alinie Olchowik za pomoc w wyłonieniu zwycięzców.

    Organizatorki

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasach IV - VIII

       21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole uczniowie klas IV - VIII świętowali ten dzień w  ramach lekcji języka polskiego. Na zajęciach przypomnieliśmy historię święta, prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kalambury i łamańce językowe. To były udane  zajęcia,  na których  poprzez  działanie, doświadczanie, aktywne uczestnictwo,  wszyscy mogliśmy  poczuć  dumę z bogactwa naszego języka.

       Nie był to jednak jedyny sposób obchodów tego święta. Uczniowie wykonali  plakaty promujące poprawność językową, a przedstawiciele klas IV – VI wzięli udział w szkolnym konkursie recytatorskim ,,Brzechwa dzieciom”.

     

  • "Podróże z globusem na szóstkę z plusem" z teatrem Arena

  • Spotkanie dziennikarskie

    Na zaproszenie skarbnika Rady Rodziców Pana Artura Stanowskiego gościliśmy w naszej szkole znanego w regionie dziennikarza radiowego redakcji programów kulturalnych Radia Białystok.

    Andrzej Bajguz - dziennikarz redakcji kultury zainteresowany podlaską muzyką, literaturą, sztuką, kinem, teatrem, kulturą alternatywną, piłką błotną i pestkami. 

    Uczniowie klas I – VIII naszej szkoły mogli poznać zainteresowania naszego gościa. Spotkanie wspaniale prowadził Pan Artur Stanowski przedstawiając sylwetkę dziennikarza oraz prowadząc z nim dialog. Uczniowie byli bardzo zainteresowania pracą dziennikarską jak również osobą Pana Andrzeja zadając wiele ciekawych pytań. Praca dziennikarska wymaga rzetelności, dużego zaangażowania oraz pasji tylko w taki sposób słuchacze mogą polubić prowadzącego programy radiowe.

    Mam nadzieję, że zainteresowanie uczniów przełoży się na próby samodzielnych wywiadów przeprowadzonych przez naszych uczniów. Na wyposażeniu szkoły są dostępne dwa dyktafony, które chętnie użyczę do przeprowadzenia rozmowy z ciekawą osobą, sylwetkę której możemy przybliżyć sympatykom naszej szkoły na stronie internetowej. Młodzi dziennikarze do dzieła ….. Nauczyciele służą Wam pomocą trzeba tylko trochę odwagi, a marzenia w przyszłości mogą przerodzić się w rzeczywistość.

    Dziękuję naszemu znakomitemu gościowi za odwiedzenie naszej szkoły i przybliżenie tajników pracy dziennikarskiej.

    Dziękuję również Panu Arturowi Stanowskiemu za zaproszenie Pana Andrzeja do naszej szkoły i poprowadzenia spotkania w bardzo ciekawy sposób angażując w nie naszych uczniów.

                                                                                                                           Dyrektor – Krzysztof Bach

  • Stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz sukcesy sportowe

    We czwartek 16 lutego 2023 roku wspólnie z Panem Wójtem Gminy Szudziałowo – Tadeuszem Tokarewiczem wręczyliśmy stypendia wyróżniającym się uczniom naszej szkoły za wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz sukcesy sportowe.

    Mam nadzieję, że zmotywuje to uczniów do systematycznej nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Dziękuję również nauczycielom Panu Mariuszowi Łapińskiemu i Pani Krystynie Wiszniewskiej za przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych oraz zainteresowanie zdobywaniem wiedzy.  

    Liliana Poźniak (klasa VIII) jako jedyna w szkole otrzymała podwójne stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych – serdecznie gratuluję.

    Najlepsi uczniowie w naszej szkole w I semestrze 2022/2023 (stypendium za wyniki w nauce)

    Bach Zofia, Bietkał Aleksandra, Jacewicz Julia, Maliszewska Milena, Prymaka Nina – średnia ocen 5.0 i wyżej.  

    Osiągnięcia w konkursach przedmiotowych z matematyki, historii i geografii:

    Bach Franciszek, Lenkiewicz Emilia, Maliszewska Natalia, Amiljańczyk Jakub, Kiejko Natalia, Bułatewicz Tomasz, Snarski Radosław, Antoni Karol Stanowski.

    Osiągnięcia sportowe (VII miejsce w województwie w drużynowym tenisie stołowym)

    Dmitruk Batrosz, Kucharewicz Kacper, Tarasewicz Igor.

    Gratuluje wszystkim uczniom sukcesów i osiągnięć i zachęcam do systematycznej pracy nad swoją edukacją.

    Dziękuję Radzie Gminy Szudziałowo oraz Panu Tadeuszowi Tokarewicz - Wójtowi Gminy Szudziałowo za przyznane w budżecie środki finansowe na stypendia, które komisja stypendialna mogła rozdysponować najlepszym uczniom naszej szkoły.

                                                                                                                               dyrektor - Krzysztof Bach

  • Mobilne Laboratoria Przyszłości

    Począwszy od września 2022 roku, samorządowe szkoły podstawowe odwiedzą ekipy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, aby wspierać proces wykorzystywania tych rozwiązań w każdym województwie. 16 busów z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem przez najbliższe miesiące pojawi się w szkołach wszystkich powiatów w Polsce. Mobilne Laboratoria Przyszłości realizowane są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.

    Ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości odwiedziła naszą szkołę i zorganizowała warsztaty uczniom klas IV – V. Dzieci zapoznały się z programowaniem robota edukacyjnego Photon, goglami ClassVR, oraz długopis – drukarka 3D. Zajęcia były bardzo ciekawe, zachęciły dzieci do uczęszczania na zajęcia robotyki.

  • Walentynki u zerówiaków

  • Walentynki - Dzień Przyjaźni w klasach 1-3

  • Innowacja pedagogiczna „Cztery Pory Roku w Mojej Miejscowości” w trzeciej klasie

    Spotkania z ciekawymi ludźmi to jedno z działań edukacyjnych innowacji pedagogicznej „Cztery Pory Roku w Mojej Miejscowości” realizowanych w klasie trzeciej. Trzecioklasiści spotkali się w GBP w Szudziałowie z Panią Bożeną Borowską -  kierowniczką naszej biblioteki. Pani Bożena jest pasjonatką robótek ręcznych. W wolnych chwilach z przyjemnością wykonuje różne cudeńka na szydełku i na drutach. Pani bibliotekarka opowiedziała nam o swojej pasji i pokazała nam swoje piękne,  ręcznie wykonane wytwory.

    Szydełkowanie to nie tylko zwykłe hobby – stwierdziła Pani Bożena. To wspaniały trening dla palców oraz nasza inwestycja w zdrowie. Łączy przyjemne z pożytecznym. Ćwiczy ręce i głowę, a jednocześnie pozwala odpocząć i zrelaksować się.

    Serdecznie dziękujemy pani Bożence – pasjonatce rękodzieła artystycznego za owocnie spędzony czas i rozbudzanie u dzieci zainteresowania ręcznymi robótkami.

    Wychowawczyni kl. 3 B. K.

  • Dzień z książką

    ​​​​​

                   Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się do akcji „Dzień z książką”, która odbywać się będzie w każdą środę. Naszym celem jest zainteresowanie uczniów czytaniem, ponieważ zauważamy duży problem z czytaniem wśród młodzieży. Zwracam się z prośbą o pomoc rodziców w zainspirowaniu i zmotywowaniu dzieci do czytania. We środy można przynosić książki, komiksy, czasopisma z ciekawymi artykułami – Ważne!!! Są to czytane lub przeczytane pozycje na które dzieci mogą się wypowiedzieć. Mamy nadzieję, że w ten sposób zainteresują rówieśników do przeczytania książki, komiksu czy artykułu.

                  Wszystkie dzieci i młodzież, która zechce wziąć udział w naszej akcji w piątek do szkoły może przynieść w nagrodę telefon komórkowy i korzystać z niego na zasadach obowiązujących w regulaminie. Osoby, które nie przyłączyły się do naszej szlachetnej akcji niestety telefonów używać nie mogą, a za złamanie zakazu obowiązują sankcje przewidziane w punktowym systemie oceniania zachowania.

    Podaję pięć przykładów, dlaczego warto czytać książki

    1.     Ucz się, rozwijaj, myśl!

    Niezależnie, jaki gatunek książki wybierzesz, znajdziesz w niej przesłanie, które może zupełnie zmienić Twój punkt widzenia na konkretne sprawy. Ale to nie wszystko! Istnieje wiele książek poradnikowych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę w interesującym Cię zakresie tematycznym, a to z kolei może wpływać na rozwój Twoich umiejętności. Oprócz tego czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację.

    2.     Jakie to było słowo?

    Jak często zdarza Ci się, że nie możesz sobie przypomnieć jakiegoś słowa? Usilnie szukasz go w głowie, opisujesz je na około, mylisz z innym… Nie, czytanie nie zlikwiduje tego zjawiska. Czasem po prostu tak się zdarza, ale jedno jest pewne – im więcej będziesz czytać, tym rzadziej będzie Ci się to przytrafiać. Poszerzysz swoje słownictwo, poznasz więcej synonimów i na koniec zabłyśniesz w towarzystwie.

    3.     Dzieci nas nie słuchają, dzieci nas naśladują

    Tyle się słyszy, że dzieci nie chcą czytać, że wolą spędzać czas z telefonem w ręku czy przed komputerem. Może i tak, ale to nie bierze się znikąd. Dzieci uczą się przez naśladowanie. Rodzicu! Jeśli nie pokażesz dziecku, że czytanie to przyjemność, to samo się tego nie dowie. Zainspiruj je – wybierzcie się do biblioteki lub księgarni, a potem wspólnie przeczytajcie wybraną książkę.

    4.     Szara rzeczywistość kontra kolorowy świat

    Ile razy dziennie narzekasz na szarą rzeczywistość? Jak często myślisz o tym, żeby być gdzieś indziej? Książki Ci na to pozwolą. Czytając, przeniesiesz się do zupełnie innego świata. Może to być świat magii w książce fantasy, ale może to być po prostu urocza mała wioska w książce z gatunku literatury pięknej. Sprawdź, jakie inne światy kryją się za tymi kolorowymi okładkami.

    5.     Wyróżnij się z tłumu

    Co tu dużo mówić? Polacy czytają mało – i to jest fakt. Zrób pierwszy krok, bądź inny. Wyróżnij się i czytaj! Świata nie zmienisz, ale może zainspirujesz kolejne osoby i wyznaczysz nowy trend wśród swoich znajomych.


                                                                                                                                Dyrektor Szkoły – Krzysztof Bach

  • Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach 1-3

  • Spotkanie z robotami

    Zajęcia robotyczne w naszej szkole od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Młodymi pasjonatami robotyki opiekuje się oraz wspiera ich wysiłki Pan Tadeusz Czeremcha. Uczniowie klas drugiej  oraz trzeciej doskonalą zarówno swoje umiejętności manualne jak i te związane z programowaniem.

  • Dokarmiamy ptaki zimą

    Uczniowie klasy trzeciej wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Trzecioklasiści pamiętają o dokarmianiu ptaków zimą. Nasi skrzydlaci przyjaciele odwdzięczą się nam pięknym śpiewem na wiosnę.

    Dziękujemy leśniczemu Panu Adamowi Hulewiczowi z Nadleśnictwa Krynki z/s w Poczopku za przekazaną karmę dla ptaszków i pomoc w realizacji zagadnień przyrodniczych. Takie działania są wspaniałym walorem edukacyjnym dla naszych pociech. Uczą odpowiedzialności, dają możliwość obserwacji, ale także wiele radości z dokarmiania małych, skrzydlatych przyjaciół.

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

  • Udział Natalki Żoch w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    29 stycznia 2023 roku uczennica kl. 3 Natalia Żoch wzięła udział w 31 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z serca naszej uczennicy popłynęło wiele dobra i pozytywnej energii. Naszej wolontariuszce Natalce, która przemierzała ulice Białegostoku wraz z rodzeństwem, przyświecał szczytny cel. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w akcji Natalce udało się zebrać kwotę 1661,79 zł. Za zebrane pieniądze, Orkiestra niesie pomoc ludziom, dając nadzieję na wyzdrowienie i lepsze życie. Natalka już po raz czwarty bierze udział w akcji. Postawa uczennicy zasługuje na ogromną pochwałę. Podziękowania należą się też Rodzicom - Państwu Robertowi i Agnieszce Żoch, którzy angażują swoje dzieci w tak szczytną imprezę. Brawa i wielkie gratulacje dla wszystkich zaangażowanych!!! Najważniejszą wartością dla wolontariuszy jest  dobro drugiego człowieka.

    Wychowawczyni kl. 3 – B.K.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć