Nawigacja

  • Sukcesy drugoklasistów

    Uczniowie  kl. 2 wzięli  udział w V Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Informatycznym „Bezpieczny Internet".

    Główne cele konkursu to:

    propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,

    profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży związanych  z korzystaniem z Internetu,

    przygotowanie młodego odbiorcy do świadomej obsługi komputera,

    stworzenie możliwości wyrażania przez dziecko własnych myśli, przeżyć uczuć i wizji, w formie graficznej z wykorzystaniem aplikacji komputerowych. Uczennica kl. 2 - Ania Załuska znalazła się  w zaszczytnym  gronie laureatów.  Brawo, Aniu. Jesteśmy  z Ciebie  dumni.

    Wychowawczyni  kl. 2 - L.S.

  • Sprintem Do Maratonu 2023

    16 maja nasze najmłodsze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w IX OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

    Do akcji zaprosiliśmy starsze przedszkolaki oraz uczniów klas I-III. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka przeprowadzona przez Pana Adriana.  Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. To była świetna sportowa zabawa, podczas której przebiegliśmy łącznie 47 km!   Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.

    Gratulujemy 63 wspaniałym biegaczom

    Do zobaczenia za rok 

  • Informacja o konkursie na logo naszej szkoły

    Informacja o konkursie na logo naszej szkoły

    REGULAMIN NA LOGO SZKOŁY

    I. Organizator konkursu

    1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo szkoły jest Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie

    II. Cel i przedmiot konkursu

    1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
    3. Konkurs trwa od 17.05.2023 r. do 11.06.2023 r.

    III. Warunki uczestnictwa w konkursie

    1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie z klas 4-8, którzy zapoznali się z regulaminem konkursu.
    2. Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie.
    3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
    4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
    5. Autor zwycięskiego projektu zobowiązany będzie do złożenia w formie pisemnej zgody na nieodpłatne wykorzystywanie logo przez Szkołę Podstawową oraz zrzeczenia się praw autorskich do projektu.
    6. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

    IV. Forma prezentacji pracy konkursowej

    1. Wykonanie projektu polega na stworzeniu rysunku loga na brystolu formatu A4 oraz wykonaniu grafiki w dowolnym programie graficznym (Paint, Paint 3D. Gimp itd.)
    2. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki.
    3. Każdy projekt powinien być przedstawiony w jednym lub wielu kolorach.  
    4. Preferowane formaty plików bitmapowych: *.jpg, *.gif, *.png albo wektorowych *.svg.
    5. Logo nie może zawierać graficznych elementów, do których prawa autorskie posiada inna osoba, aniżeli autor logo.
    6. Wymiar logo nie powinien przekraczać wymiarów podanych w regulaminie. Logo nie powinno być skomplikowane pod względem graficznym i kolorystycznym.
    7. Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:
    • Należy przedstawić znak mieszczący się w kwadracie 15cm x 15cm.
    • W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
    • Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
      • być czytelne i łatwe do zapamiętania,
      • być łatwo identyfikowane dla naszej szkoły,
      • wzbudzać pozytywne emocje,
      • składać się z 2 podstawowych elementów: sygnetu (symbolu graficznego), logotypu (graficznie przedstawionej nazwy szkoły).

    V. Miejsce i termin składania prac konkursowych

    1. Prace plastyczne należy składać do dnia 11 czerwca 2023 r. do p. A. Olchowik lub p. T. Czeremcha. Prace w wersji pliku graficznego należy wysłać pocztą elektroniczną na adres tacz@op.pl lub przynieść i oddać opiekunom (temat: Konkurs na logo; w treści podając imię i nazwisko oraz klasę).
    2. Prace konkursowe, nie spełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
    3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
    4. Organizator nie zwraca prac.

    VI. Kryteria oceny prac konkursowych

    Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

    • zgodność projektu z danymi naszej szkoły,
    • oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania,
    • czytelność i funkcjonalność projektu,
    • estetyka wykonania projektu.

    VII. Ocena prac konkursowych

    1. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, powołaną przez Dyrektora Szkoły.

    VII. Rozstrzygnięcie konkursu

    1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
    2. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w konkursie.
    3. Planowana data ogłoszenia wyników do 16 VI 2023 r.
    4. Komisja zastrzega sobie prawo do przedłużenia konkursu oraz niewybrania pracy zwycięskiej.
    5. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie szkoły
    6. Po ogłoszeniu wyników i przyznaniu nagrody zostanie zorganizowana wystawa, prezentująca wszystkie prace.

     

    Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!

    Organizatorzy: A. Olchowik, T. Czeremcha

  • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

    11 maja uczniowie klasy trzeciej przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty organizowanego przez wydawnictwo Operon. Uczniowie zaczęli od spotkania z Bratkiem – bohaterem pakietu wydawnictwa, który przeprowadził krótką relaksację i pozytywnie nastawił uczniów do pisania testu.

    Sprawdzana była umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz sprawności matematyczne i przyrodnicze. Tematem przewodnim sprawdzianu była w tym roku „Wycieczka na ekranie”. Po napisaniu testów uczniowie w większości stwierdzili, że nie był trudny. Z opracowanymi wynikami zapoznamy się w czerwcu. Naszym trzecioklasistom życzymy jak najlepszych wyników!

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

  • Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 z wizytą w placówce Straży Granicznej w Szudziałowie

  • Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 z wizytą w placówce Straży Granicznej w Szudziałowie - pokaz pojazdów

  • Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 z wizytą w placówce Straży Granicznej w Szudziałowie - spotkanie z Frogirm

  • Droga książki od autora do czytelnika– lekcja biblioteczna

    Uczniowie klasy trzeciej odwiedzili GBP w Szudziałowie. Głównymi celem lekcji było uświadomienie dzieciom jak długą drogę musi przejść książka zanim możemy ją przeczytać.

    W trakcie lekcji bibliotecznej dzieci utrwaliły wcześniej poznane wiadomości na temat jak powstają książki, które wypożyczają w bibliotece. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Dlaczego warto czytać?!” czytanego przez Panią bibliotekarkę oraz samodzielnie układali rozsypane elementy “drogi książki”. Na zakończenie trzecioklasiści mieli możliwość obejrzenia  zbiorów bibliotecznych i wypożyczenia ulubionych książek.

    Dziękujemy Pani Bożenie Borowskiej za rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów klasy trzeciej i  mile spędzony czas.

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

  • Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja

  • Dzień bez plecaka w naszej szkole

  • Konrad Maliszewski finalistą Turnieju Wiedzy Pożarniczej

    Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

    W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie, 25 kwietnia 2023 r. odbyły się XLV wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział 60 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 12 powiatów województwa podlaskiego.

    Powiat sokólski reprezentowali uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych w eliminacjach powiatowych, które odbyły się tydzień temu w placówce straży pożarnej w Sokółce. Byli to: Laura Sawko ze Szkoły Podstawowej w Boguszach, Konrad Maliszewski ze Szkoły Podstawowej w Szudziałowie, Emilia Bołkun ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze, Filip Kisiel i Klaudia Cholewska z Zespołu Szkół w Sokółce.

    Turniej przeprowadzony został w dwóch etapach: pisemnym i ustnym. Pierwszy wyłonił w każdej z grup wiekowych najlepszych uczniów, którzy zmierzyli się w etapie ustnym.

    Wśród finalistów znalazła się Laura Sawko ze Szkoły Podstawowej w Boguszach, która zajęła w swojej grupie wiekowej bardzo wysokie 3 miejsce.

    Finaliści i uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki.

    - Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy również za godne reprezentowanie powiatu sokólskiego. Opiekunom dziękujemy natomiast za czas poświęcony na przygotowanie uczniów do turnieju – komentują przedstawiciele KP PSP w Sokółce.

    Opr. Sylwia Matuk

    Fot. Jowita Maliszewska

    Źródło: https://www.facebook.com/powiatsokolski.starostwopowiatowe/?locale=pl_PL

  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    Informacja o pracy szkoły w dniu 2 maja 2023 roku.

    Informuję, że dzień 2 maja 2023 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych zgodnie z uchwałą nr 3/2022/2023 Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie. W tym dniu szkoła prowadzi zajęcia opiekuńcze w godzinach od 8.00 do 12.00 na świetlicy szkolnej. Zainteresowane osoby proszę o zapisanie się u wychowawców grup. Pamiętajmy również o wywieszeniu flagi państwowej w tym dniu.

     

    Z wyrazami szacunku - Krzysztof Bach

  • Szachowe zmagania w Mistrzostwach Powiatu

    W słoneczną niedzielę 23 kwietnia 2023r. jedenaścioro uczniów naszej szkoły rywalizowało w IX Szachowych Mistrzostwach Powiatu o Puchar Starosty Sokólskiego, które odbyły się na terenie hali sportowej przy zespole szkół w Sokółce. W turnieju uczestniczyło ponad 50 najlepszych szachistów naszego powiatu. Dla większości naszych młodych szachistów to był debiut w zawodach tej rangi. Srebrny medal w swojej kategorii wiekowej wywalczyła Nina Prymaka (kl. V), a brązowe – Zosia Bach (kl. V) oraz Igor Tarasewicz (kl. VIII). W kategorii otwartej najlepsze miejsca zajęli: Igor Tarasewicz – 8 miejsce w grupie A oraz Michał Prymaka (kl. V) – 13 miejsce w grupie B. Pozostali nasi reprezentanci to: Piotr Jaroszewicz (kl. II), Ewa Jaroszewicz, Zosia Żak i Lidka Żak (kl. III) oraz Jaś Charytoniuk i Antek Stanowski (kl. V). Jednak szczególne słowa uznania należą się naszemu najmłodszemu zawodnikowi – sześcioletniemu Adasiowi Jaroszewiczowi (kl. 0), który bardzo dzielnie starał się rywalizować z dużo starszymi i doświadczonymi szachistami. A po turnieju był czas na lody w legendarnej już „Starej Szkole” w Sokółce.

    Gratulujemy wyników w debiutanckim turnieju i życzymy dalszych sukcesów!

     

    M.Ł.

  • Szkolny Konkurs Geograficzny „Podróże po mapie świata”

    W środę 26 kwietnia 2023r. w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Geograficznego „Podróże po mapie świata”. Główne cele konkursu to:

    - rozbudzanie i rozszerzanie zainteresowań geografią;

    - kształtowanie umiejętności czytania, interpretowania, posługiwania się mapą;

    - poszerzanie wiedzy o własnym kraju, kontynentach, świecie.

    W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 16 uczniów z klas V-VIII, którzy mierzyli się z zadaniami, w których musieli rozpoznawać państwa, stolice, flagi, krainy geograficzne świata oraz podział administracyjny i krainy geograficzne Polski. Laureatami konkursu zostali:

    1 miejsce – Jakub Amiljańczyk (kl. VIII) z wynikiem 99% i tytuł Szkolnego Mistrza Mapy.

    2 miejsce – Natalia Kiejko (kl. VIII) z wynikiem 95%

    3 miejsce – Natalia Maliszewska (kl. VIII) oraz Franciszek Bach (kl. VIII) z wynikiem 88%

    5 miejsce – Igor Tarasewicz (kl. VIII) z wynikiem 76%

    6 miejsce – Jan Charytoniuk (kl. V) oraz Emilia Lenkiewicz (kl. VIII) z wynikiem 69%.

    Pomysłodawcą, organizatorem i autorem testów konkursowych był nauczyciel geografii – Mariusz Łapiński.

    Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!!!

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Nowe życie starych śmieci"

    „Nowe życie starych śmieci” – pod takim hasłem odbył się konkurs techniczny, którego uczestnicy mieli za zadanie wykonać dowolny przedmiot użytkowy z surowców wtórnych. W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Komisja oceniająca prace miała trudne zadanie, ponieważ twórcy wykazali się wyobraźnią i fantazją. Jury przyznało sześć nagród. Otrzymali je:

    Malwina Makarewicz (oddz. przedszkolny), Liliana Fiłonowicz (kl. II), Emilia Makar (kl.II), Julia Jacewicz (kl. V), Szymon Puchalski (kl. V), Liliana Poźniak (kl. VIII). Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. 

  • WARSZTATY Z ROBIENIA DOMKÓW DLA OWADÓW

  • Podsumowanie Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Ziemia to nasz wspólny dom”

    W naszej szkole został  przeprowadzony Szkolny Konkurs Fotograficzny „Ziemia to nasz wspólny dom”. Adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.

    Celem konkursu było:

    • rozwijanie umiejętności dostrzegania i uwrażliwiania na piękno przyrody, a także rozwijanie umiejętności fotografowania,
    • pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników,
    •  wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej,
    • podnoszenie świadomości ekologicznej,
    • kształtowanie wśród dzieci postaw odpowiedzialności za stan środowiska.

     

    Autorom fotografii udało się uchwycić w kadrze pierwsze oznaki wiosny. Jak widać na nadesłanych zdjęciach, każdy dostrzegł piękno tej pory roku w inny sposób. Przy okazji, uczestnicy spędzili aktywnie czas na świeżym powietrzu.

    Na konkurs wpłynęło 45 zdjęć. Komisja w składzie Pań: Magdaleny Jucha  i Marzeny Akimowicz oceniła nadesłane zdjęcia.

     

    Fotografie nagrodzone i wyróżnione:

    Oddział przedszkolny: Aleksandra Kajewska, Iga Tarasewicz

    Klasa zerowa: Bartek Prymaka, Wiktoria Łopata

    Klasa 1: Emilia Sobolewska

    Klasa 2: Maja Borowa, Jakub Supronik

    Wyróżnienie: Anna Załuska

    Klasa 3: Illia Smiekh, Martyna Narbutt

    Wyróżnienie: Lidka Żak

    Klasa 5: Zosia Bach, Aleksandra Bietkał

    Klasa 6: Radosław Snarski

    Klasa 8: Lila Poźniak

     

    Przepiękne fotografie można podziwiać na stronie internetowej i facebooku szkoły. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wykonania pięknych wiosennych ujęć naszej planety Ziemi.

    Dziękujemy  Paniom  za pracę w komisji.

                                                                                     Organizatorzy

  • Dzień Ziemi - klasy IV - VIII

  • Przedstawienie z okazji Dnia Ziemi

  • Dzień Ziemi w naszej szkole klasy I - III

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć