Nawigacja

  • Dzień Kropki w naszej szkole

  • Spotkanie z Wingee

    Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach taneczno – rozwojowych z Paaro. Również i w tym roku szkolnym wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestniczenia w nich. 15 września odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci mogły spróbować swoich sił w kilku układach tanecznych i zdecydować czy chciałyby kontynuować swoją przygodę z tańcem.

  • Witamy po wakacjach! Radośni, wypoczęci, pełni energii uroczyście zaczynamy nowy rok szkolny 2023/2024!

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 w SP w Babikach

    Plan rozpoczęcia roku szkolnego w SP Babiki:

    1. 8:00 Msza św. w kościele w Minkowcach

    2. 9:00 Sala gimnastyczna naszej szkoły - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegto, organizacja pracy w roku szkolnym 2023/24

    3. 9:30 Spotkania z wychowawcami w klasach.

    Uczniowie mają możliwość dojazdu do kościoła autobusem spod szkoły; tym samym autobusem mogą wrócić  na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. 

    Serdecznie zapraszamy!

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023 roku.

    8.00 Msza św. w kościele parafialnym w Szudziałowie w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły,

    9.00 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, organizacja pracy w roku szkolnym.

    Miejsce - hala sportowa,

    9.45 Spotkanie z wychowawcami klas.

                                                                                                                Serdecznie zapraszam - dyrektor

  • Giganci programowania

    Największe bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży już od 26 sierpnia do 1 października online i stacjonarnie w całej Polsce!

    Dowiedz się więcej

    Koduj z Gigantami to ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. W sierpniu 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 13-sty!

    Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje m.in. stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 18. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. W poprzedniej, 12. edycji udział wzięło ponad 40 000 uczniów!

    Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama - chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania.

    Link do strony internetowej

    https://www.kodujzgigantami.pl/?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=Szkoly_KzG_1#cta-form

     

  • Wyniki egzaminu ósmoklasisty.

                Bardzo miło jest mi poinformować o bardzo dobrych wynikach na egzaminie ósmoklasisty naszych tegorocznych absolwentów.

    Serdecznie gratuluje uczniom osiągniętych wyników na egzaminie i mam nadzieję, że dostaniecie się do szkół ponadpodstawowych adekwatnych do waszych ambicji i dalszych planów związanych z edukacją. 

     

    Dziękuję Pani Barbarze Czeremcha, Pani Krystynie Wiszniewskiej, Panu Jarosławowi Wojewódzkiemu, za ogrom pracy włożony w przekazanie wiedzy naszym uczniom, jak również systematyczne i metodyczne przygotowanie ich do egzaminów. Efektem współpracy obu stron są wyższe wyniki egzaminu w porównaniu do: gminy, powiatu, województwa i kraju ze wszystkich przedmiotów. Wyniki świadczą o wysokim poziomie kształcenia w naszej szkole i z czystym sumieniem wierzę, że nasi absolwenci poradzą sobie w kolejnych etapach edukacyjnych. 

    Średnie wyniki przedstawiają się następująco: źródło: MEiN

    1. Język polski: Szkoła - 70%, Gmina - 64 %, Powiat - 60 %, Województwo - 63%, Kraj - 66%.

    2. Matematyka:  Szkoła - 66%, Gmina - 58 %, Powiat - 48 %, Województwo - 54%, Kraj - 53%.

    3. Język angielski: Szkoła - 67%, Gmina - 63 %, Powiat - 58 %, Województwo - 65%, Kraj - 66%.

     

                                                                                                                     Z poważaniem - Krzysztof Bach

  • Zaświadczenia o wynikach egzaminu.

    Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbierać będzie można w dniu 6 lipca 2023 roku od godz. 10.30 w sekretariacie szkoły. 

    Przypominam również drodzy absolwenci, że macie czas do 12 lipca na dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu do szkoły pierwszego wyboru. 

    Gratuluję osiągniętych wyników na egzaminie ósmoklasisty i życzę powodzenia podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. 

                                                                                                            Z poważaniem - Krzysztof Bach 

  • Zakończenie I etapu edukacji przez trzecioklasistów

    Dzisiaj znaleźliśmy się  u kresu naszej wspólnej, szkolnej wędrówki. Nadszedł czas pożegnania z trzecią klasą, z nauczycielami. Chciałam podziękować Wam za te 3 lata, które spędziliśmy razem. Za to, jak ciężko pracowaliście, aby znaleźć się właśnie w tym miejscu.

     Zakończenia bywają smutne, ale są potrzebne. Przecież gdyby nie one, nic by się nigdy nie mogło zacząć. Jesteście już gotowi  do podjęcia kolejnego etapu. Przed Wami czwarta klasa i tysiące dróg, które stoją otworem.

     Jestem szczęściarą, bo zawsze trafiałam na cudowne dzieci. Bo wszystkie były  wspaniałe, bez wyjątku. Każde dziecko to inna historia, ale każda piękna.

     Moi drodzy, życzę Wam  cudownych, bezpiecznych wakacji pod znakiem relaksu, słońca i uśmiechu oraz dalszych sukcesów w kolejnych latach nauki.

    Serdecznie dziękuję Rodzicom trzecioklasistów za współpracę, zaangażowanie, wspólne dobro, jakim jest rozwój naszych dzieci.

    Wychowawczyni kl. 3 B. K.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

    Plan dnia:

    8.00 Msza św. w kościele parafialnym w intencji uczniów, pracowników szkoły i rodziców,

    9.00 Pożegnanie absolwentów - uczniów klasy VIII, część artystyczna

    9.45 Wręczenie świadectw, nagród dyplomów uczniom klasy VIII

    10.00 Wręczenie świadectw z wyróżnieniem uczniom klas IV – VII

    10.10 Wręczenie stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

    10.20 Rozdanie świadectw uczniom klas I – VII w klasach oraz dyplomów przedszkolakom

  • Piknik integracyjny drugoklasistów.

    Zbliża się koniec roku szkolnego. Powoli przygotowujemy się do wakacji. Drugoklasiści pożegnali rok szkolny piknikiem integracyjnym, który  był wspaniałym  wstępem  do beztroskiego wakacyjnego czasu. Piknik

    odbył się dzięki  zaangażowaniu i  uprzejmości Państwa Agnieszki i Wojciecha  Makarewicz oraz P. Katarzyny Makar, P. Iriny, P. Katarzyny Załuska i P. Beaty Skwiot. Na dzieci czekało wiele - każdy  znalazł tu coś interesującego.

    Oprócz wesołej zabawy na placu zabaw, meczu piłki  nożnej, bujania na hamaku, na dzieci czekał słodki poczęstunek - pyszne ciasta przygotowane  przez mamy i lody oraz ognisko z kiełbaskami. Dzięki wspaniałej zabawie i słonecznej pogodzie dzieci z uśmiechami pożegnały pracowity rok szkolny.

    Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w zaplanowanie i organizację tej wspaniałej imprezy. To było fantastyczne spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

    Uczniowie kl. 2 z wychowawczynią

  • Pożegnanie trzecioklasistów przez uczniów kl. 2.

    Drodzy Trzecioklasiści. Dzisiaj kończycie  pierwszy etap edukacji. Żegnacie się z miejscem, w którym spędziliście trzy ostatnie lata swojego  szkolnego  życia,  z ludźmi, wśród których przebywaliście i z którymi  bardzo się zżyliście: z wychowawczynią,  nauczycielami, kolegami z młodszych  klas. Życzymy Wam pomyślności i sukcesów w kl. 4-8. Mamy nadzieję, że pamięć o nas zagości w Waszych sercach na długo i często  będziecie wracać myślami do spędzonych tu lat, a mijając nas na korytarzu szkolnym uśmiechniecie się do nas serdecznie. Powodzenia.

    Uczniowie kl. 2

  • Innowacja pedagogiczna - "Cztery pory roku w mojej miejscowości" w klasie 3

    W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 3 brali udział w innowacji pedagogicznej Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego - "Cztery pory roku w mojej miejscowości".

    Poprzez zajęcia zrealizowano następujące cele:

    •          kształtowanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego,

    •          poznanie najbliższego otoczenia i specyfiki regionu,

    •          rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej,

    •          dostrzeganie specyfiki przyrodniczej najbliższej okolicy,

    Nasi trzecioklasiści wykonali ostatnie zadanie – Wiosenne i jesienne kwiaty naszych ogrodów.

    W ramach realizacji dzieci mogły wcielić się w rolę modeli lub fotografów. Oto efekty…

    Wychowawczyni kl. 3 B. K.

  • Wycieczka klas 1-3

    Zapraszamy na fotorelację z wycieczki, która odbyła się we wtorek 20 czerwca. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazję udać się w rejs statkiem, pospacerować augustowskimi bulwarami oraz podróżować kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

  • Podziękowanie

  • Efekty pracy młodych konstruktorów

    Od wielu lat zajęcia robotyczne w naszej szkole cieszą się niesłabnącą popularnością. Młodzi konstruktorzy cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem budowali i programowali pod czujnym okiem Pana Tadeusza Czeremchy. Efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć podczas pokazu, który odbył się we czwartek. Zapraszamy na fotorelację.

  • Wycieczka szkolna objęta wsparciem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej „Poznajemy podlaskie”

    Przedstawiamy relację z wycieczki szkolnej zorganizowanej w dniu 14 czerwca 2023 roku do Wigierskiego Parku Narodowego. Była to wspaniała lekcja przyrody połączona z integracją uczniów klas IV – VIII. Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu finansowemu PROT w ramach przedsięwzięcia „Poznaj podlaskie”. Zwiedziliśmy następujące atrakcje turystyczne Suwalszczyzny:

    Ścieżka edukacyjna "Las" i "Suchary" - prezentacja o Wigierskim Parku Narodowym, 

    Wystawa przyrodnicza "Nad Wigrami" oraz  nowa wystawa etnograficzna "Ocalić od zapomnienia" - wybrane zagadnienia przyrodnicze Wigierskiego PN, ptaki, mniejsze ssaki, przekrój przez żeremie bobra; w oddzielnym budynku na trasie ścieżki zbiór eksponatów w postaci sprzętu gospodarstwa wiejskiego używanego dawniej na wsi;

    Muzeum Wigier w Starym Folwarku im. Alfreda Lityńskiego (dawna stacja hydrobiologiczna), ścieżka edukacyjna "Ols” - ekosystemy wodne i lądowe, to co żyje w wodzie i powietrzu, epoka lodowcowa, czasy współczesne, wszystko w oprawie multimedialnej dedykowanej zwłaszcza dzieciom; rejs łodzią Leptodora

    Pokamedulski Zespół Klasztorny w Wigrach kościół, krypta, wieża widokowa, apartamenty papieskie, wystawy z fotografiami poświęconymi tematyce kamedulskiej

    Wigierską Kolejką Wąskotorowa w Płocicznie zlokalizowana na południowym brzegu jeziora Wigry.

  • "Festiwal twórczości 2022/2023" - podsumowanie cyklu zajęć w GOAKiR

    We środę 14 czerwca w GOAKiR w Szudziałowie odbyło się spotkanie podsumowujące cykl zajęć artystycznych ph. "Festiwal Twórczości 2022/2023". Uczniowie klas 1- 3 mieli ogromną przyjemność poznawać różnorodne techniki i tworzyć ciekawe prace. Inspiracją były święta, pory roku, zmiany w przyrodzie, a efekty tej twórczej działalności – zachwycające. Serdecznie dziękujemy Paniom Elżbiecie Jaroszewicz, Magdalenie Jucha oraz Bożenie Borowskiej za kolejny rok owocnej współpracy i nie ukrywamy, że z radością spotkamy się po wakacjach.

    Wychowawczynie klas I - III

  • Wycieczka szkolna

    Plan wycieczki szkolnej organizowanej w dniu 14 czerwca 2023 roku (środa)

    dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Podlaskiej Organizacji Turystycznej „Poznajemy Podlaskie”

    Harmonogram wycieczki

    6.30 Wyjazd z Szudziałowa

    8.30 Ścieżka edukacyjna "Las" i "Suchary" - prezentacja o Wigierskim Parku Narodowym,  spacer przez różne typy siedlisk leśnych, tzw. łowcy reniferów, bartnictwo, owady gniazdujące w glinie, jeziora dystroficzne i ich organizmy, spała żywiczarska;

    9.30. Wystawa przyrodnicza "Nad Wigrami" oraz  nowa wystawa etnograficzna "Ocalić od zapomnienia" - wybrane zagadnienia przyrodnicze Wigierskiego PN, ptaki, mniejsze ssaki, przekrój przez żeremie bobra; w oddzielnym budynku na trasie ścieżki zbiór eksponatów w postaci sprzętu gospodarstwa wiejskiego używanego dawniej na wsi;

    10.30 Muzeum Wigier w Starym Folwarku im. Alfreda Lityńskiego (dawna stacja hydrobiologiczna), ścieżka edukacyjna "Ols” - ekosystemy wodne i lądowe, to co żyje w wodzie i powietrzu, epoka lodowcowa, czasy współczesne, wszystko w oprawie multimedialnej dedykowanej zwłaszcza dzieciom; rejs łodzią Leptodora

    13.30 Pokamedulski Zespół Klasztorny w Wigrach kościół, krypta, wieża widokowa, apartamenty papieskie, wystawy z fotografiami poświęconymi tematyce kamedulskiej

    14.30 Obiad w klasztorze wigierskim

    16.00 Wigierską Kolejką Wąskotorowa w Płocicznie zlokalizowana na południowym brzegu jeziora Wigry.

    18.30 Wyjazd w drogę powrotną.

    20.30 Przyjazd do Szudziałowa

  • Wizyta trzecioklasistów w Urzędzie Gminy w Szudziałowie

    12 listopada w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Cztery pory roku w mojej miejscowości” Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego w klasie 3 wybraliśmy się do Urzędu Gminy w Szudziałowie na spotkanie z wójtem gminy Panem Tadeuszem Tokarewiczem. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie innowacji pedagogicznej „Kto tu rządzi?

    Trzecioklasiści odwiedzili najważniejsze miejsca: gabinet wójta oraz salę konferencyjną. Była to okazja, aby z nami porozmawiać, dowiedzieć się na czym polega praca urzędnika państwowego oraz odpowiedzieć na przygotowane przez nas pytania. Pan Wójt udzielił wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania.

    Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w miejscu czyli sali konferencyjnej, gdzie zapadają najważniejsze decyzje w gminie, a Wójt jest odpowiedzialny za różne projekty, finansuje ważne przedsięwzięcia, dba o porządek, a także odpowiada za czystość w gminie, czyli też za wywożenie śmieci. Dzieci w praktyczny sposób poznały zasady demokracji. Na zakończenie wizyty Wójt obdarował dzieci upominkami, a my wręczyliśmy włodarzowi gminy kolorową kartkę z podziękowaniami za tak miłe spotkanie.

    Wizyta w Urzędzie Gminy w Szudziałowie okazała się niezwykłą lekcją z edukacji regionalnej. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości i doświadczenia o nowe fakty. Przede wszystkim jednak poznaliśmy gospodarza naszej gminy jako osobę otwartą na propozycje dzieci, którego cechuje pogoda ducha i duży optymizm.

    Wychowawczyni kl. 3 – B. K.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć