Nawigacja

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

  • Mitologia na wesoło

    27 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy piątej zabrali widzów w podróż do Starożytnej Grecji. Przedstawienie zatytułowane "W labiryncie mitologii" było zwieńczeniem lektury o bogach i herosach. Aktorzy z klasy piątej dostarczyli widzom fantastycznych i niezapomnianych wrażeń. Była to wspaniała zabawa nie tylko dla uczniów, ale również dla widzów, bo przecież, cytując Joannę Kulmową "... teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd... ". 

  • Świetlica Szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ PISANKA WIELKANOCNA”

  • Szkolny Konkurs Recytatorski

    Dzień Poezji jest dobrą okazją, aby przybliżyć uczniom twórczość literacką Patronów Roku 2025. 25 marca w naszej szkole odbył się zatem  Szkolny Konkurs Recytatorski ph. ,,Słowem malowane”. Eliminacje przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV – VI oraz VII - VIII. Uczestnicy konkursu mogli zaprezentowali wybrane teksty poetyckie  Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Antoniego Słonimskiego oraz fragmenty prozy Stefana Żeromskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości w/w autorów, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci, a także zainteresowanie uczniów czytaniem poezji. Przy ocenie występów konkursowych zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach  otrzymali dyplom i nagrodę rzeczową, a pozostali uczestnicy dyplomy. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

     

    Wyniki konkursu:

    I miejsce w kategorii klas IV- VI : Maja Borowa klasa IV, Ewa Jaroszewicz klasa V

    I miejsce w kategorii klas VII – VIII Milena Maliszewska klasa VII

    Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

  • Zaświeć na niebiesko dla autyzmu

  • Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach 1-3

    Znakiem rozpoznawczym Światowego Dnia Zespołu Downa są kolorowe skarpetki noszone nie do pary. Symbolizują one niedopasowane chromosomy w genotypie osób z zespołem Downa, a także częste niedopasowanie społeczne, z którym takie osoby się mierzą. W ramach solidarności z osobami z zespołem Downa w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się o tym czym jest zespół i jakie stereotypy dotyczące osób nim dotkniętych funkcjonują w społeczeństwie.

  • Przedszkolaki świętują Dzień Kolorowej Skarpetki

  • Akcja Domek dla Szpaka

    Akcja Domek dla Szpaka

    W ramach zajęć technicznych klasa piąta wykonała cztery budki lęgowe dla ptaków. Ze zgromadzonego materiału czyli odpadów z desek sosnowych wyszły ładne i trwałe domki. W akcji zaangażowali się uczniowie klasy ósmej, którzy ochoczo zamontowali je na drzewach otaczających naszą szkołę.

  • Wiosenny tropiciel

    W piątek, 21 marca odbył się konkurs przyrodniczy adresowany do uczniów klas IV –VIII pod hasłem „ Wiosenny tropiciel”. Zawodnicy przemierzali szkołę indywidualnie lub w parach  w poszukiwaniu  opisów i zdjęć zwiastunów wiosny. Po ich wytropieniu uczniowie zastanawiali się nad nazwami gatunkowymi roślin, ptaków, owadów i płazów zwiastujących nadejście wiosny. Następnie zawodnicy zapisywali  w karcie odpowiedzi nazwy  gatunkowe zwiastunów wiosny. Uczestnicy konkursu mogli uzyskać dodatkowy punkt za ustne rozwiązanie wiosennej krzyżówki i odgadnięcie głównego hasła. Wiosennym tropicielom towarzyszył przez cały czas  radosny nastrój i zdrowa rywalizacja. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością zwiastunów wiosny. Pierwsze miejsce w konkursie zajął zespół w składzie:  Aleksandra Bietkał i Nina Prymakadrugie miejsce: Amanda Bartczak i Emilia Woronowicz,  trzecie miejsce: Zofia Bach i Natalia Ryszkiel. Gratulujemy zwycięzcom!!! Pozostałym uczestnikom dziękujemy bardzo za udział w konkursie przyrodniczym.

                                                                                Organizatorzy konkursu:  M. Akimowicz i R. Czesnowska

  • Jaka to melodia?

    Podczas obchodów Dnia Wiosny został zorganizowany teleturniej „Jaka to melodia?”, do którego przystąpiło 6 drużyn. Zadaniem każdej z nich było odgadnięcie 56 utworów i wykonawców z różnych gatunków muzycznych. Oto wyniki:

    I miejsce  – NAUCZYCIELE

    II miejsce  – KLASA VII

    III miejsce – KLASA IV

    IV miejsce – KLASA V

    V miejsce – KLASA VI

    VI miejsce – KLASA VIII

    Wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania, a zwycięzcom gratulacje!

  • Podsumowanie konkursu ph.: „Pani Wiosna w oczach dzieci”

    Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Dni stają się coraz dłuższe a noce coraz krótsze. Wiosenne kwiaty zaczynają kwitnąć. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Pani Wiosna w oczach dzieci”, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać Pani Wiosny. Konkurs ten skierowany był do uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I-VIII. Uczniowie naszej szkoły wykonali pomysłowe i kreatywne prace. Zostały one wykonane różnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Łącznie wpłynęło 51 prac, zatem mieliśmy nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia we wszystkich grupach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek. Oddziały przedszkolne:

    1. Dawid Jacewicz

    2. Krzysztof Harbacewicz

    3. Nikodem Bułatewicz

    Wyróżnienia: 1. Olga Jaroszewicz

    2. Emilia Kołnierowicz

    Klasy I-III: 1. Nadia Janowicz

    2. Bartłomiej Prymaka

     3. Szymon Maksimiec

    Wyróżnienia: 1. Emilia Sobolewska

    2. Gabriel Tarasiewicz

    Klasy IV-VIII:

    1. Ewa Jaroszewicz

     2. Lena Staniszewska

     3. Maja Borowa

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przepiękne prace i tak liczny udział. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

  • Aktywne powitanie wiosny

    W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się mecz piłki nożnej. Uczniowie zmierzyli się z kadrą nauczycielską. Obie drużyny dały z siebie wszystko, a widzowie bardzo aktywnie dopingowali. Pomimo ambitnej gry i zaangażowania uczniów mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli.

  • „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dzisiaj Cię spalamy, bo Zimę żegnamy”.

  • Wiosenny pokaz mody

  • Konkursy matematyczne rozstrzygnięte!

    Święto liczby Pi zwanej Ludolfiną obchodzone jest na całym świecie 14 marca, a dlaczego?

    Liczba Pi jest to stosunek długości okręgu do jego średnicy, jest to wartość, która w przybliżeniu do dwóch miejsc po przecinku wynosi 3,14. Jest to odpowiednik amerykańskiego sposobu zapisu daty 14 marca - 3.14, dlatego tego dnia liczba Pi obchodzi swoje święto.

    Z tej okazji zostały zorganizowane 2 konkursy:

    "MistrzPamięci Liczby Pi". Uczniowie mieli za zadanie zapamiętać jak największą liczbę cyferek rozwinięcia liczby Pi.

    I miejcse - Ewa Jaroszewicz

    I miejsce - Zosia Żak

    II miejsce - Lena Staniszewska

    Kolejny konkurs to: "Liczba Pi w formacie 3D"

    I miejsce - Julia Jacewicz i Ola Bietkał

    II miejsce - Klaudia Kureczko

    III miejsce - Martyna Narbutt

    Uczniowie wykonali piękne modele liczby Pi z różnych materiałow, wykazali się niesamowitą kreatywnością. Wystawę prac można było podziwiać  na korytarzu szkolnym.

    Cała społęczność mogła również głosować na naszym szkolnym facebooku. O wygranej zdecydowała największa liczba polubień. Tutaj bezkonkurencyjna okazała sie praca Julki i Oli.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

    Nauczycielki matematyki

     

  • Koncert na powitanie wiosny

  • Szkoła Międzypokoleniowa w SP Szudziałowo

                   Na naukę nigdy nie jest za późno. W ramach projektu zorganizowanego przez NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) w Szkole Podstawowej w Szudziałowie odbyły się warsztaty skierowane dla seniorów w ramach rozwoju kompetencji cyfrowych i poszerzania wiedzy o cyfrowym świecie.

             Konkurs został zorganizowany w ramach pilotażowego projektu „Szkoła międzypokoleniowa”, finansowanego ze środków Ministra Cyfryzacji.

                       Udział w szkoleniu wzięło sześcioro emerytek wspieranych przez uczniów klasy siódmej. Na uwagę zasługuje fakt, iż rolą młodzieży było wsparcie seniorów podczas nauki nowych technologii.

                       Celem projektu jest nie tylko zaangażowanie uczniów i nauczycieli w szkolenia seniorów z zakresu kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwa w sieci ale też stworzenie warunków do integracji międzypokoleniowej.  Warsztaty łączące młodsze i starsze pokolenia przełożyły się na wspólną naukę, wymianę doświadczeń, wzajemne zrozumienie i lepszą komunikację. W dniach od 19 lutego do 12 marca przeprowadziliśmy sześć warsztatów poświęconych kompetencjom cyfrowym i cyberbezpieczeństwu w sieci. Kurs zakończył się wręczeniem certyfikatów.

                      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację projektu, poświęcony czas wolny, dobre słowo i wspaniałą atmosferę. Życzymy wszystkim bezpiecznej pracy w sieci Internet.

  • Artystyczne spotkania w GOAKiR - wiosenna odsłona

  • Uczniowie klas 1-3 świętują Międzynarodowy Dzień Matematyki

    Matematyka – niekwestionowana królowa nauk. Trudno sobie wyobrazić bez niej codzienne życie. Przecież liczymy pieniądze, czas, odległości, ważymy i mierzymy, określamy położenie przedmiotów w przestrzeni – a jednak wielu z nas kojarzy się jedynie z zagmatwanymi obliczeniami w zeszytach szkolnych. Dlatego właśnie powstał Międzynarodowy Dzień Matematyki. Święto to ma na celu ukazać, że matematyka jest przydatna w życiu codziennym, że może być przyjemna i dawać radość. Uczniowie klas 1- 3 naszej szkoły  i w tym roku postanowili uczcić ten dzień biorąc udział w turnieju matematycznym. Trzy zespoły, w których składzie wystąpili reprezentanci każdej z klas rozwiązywały zadania, zagadki i łamigłówki wykorzystując dotychczas zdobytą wiedzę, spryt i logiczne myślenie. Pomimo przyznawanych punktów i wyłonienia zwycięskiej drużyny, rywalizacja nie była tu głównym celem. Zgodnie z założeniami Dnia Matematyki spędziliśmy miło czas wytężając szare komórki.  

  • Uwaga! Konkurs!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie
    ul. Szkolna 1
    16-113 Szudziałowo
  • 85 722 14 05

Galeria zdjęć