Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowań, pożegnań, podziękowań, gratulacji i życzeń na wakacje. Cieszymy się, że mogliśmy go dzielić z wieloma życzliwymi naszej szkole osobami, z którymi owocnie współpracowaliśmy przez ten rok. Nie mogło wśród nich zabraknąć Wójt Gminy Szudziałowo – Pani Renaty Czaban – Tarasewicz, Przewodniczącej Rady Gminy - Pani Agnieszki Makarewicz, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Pani Katarzyny Dmitruk, księdza Artura Jurczaka z parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Wincentego Ferreriusza i św. Bartłoieja oraz księdza Adriana Charytoniuka proboszcza parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Samogródzie, Kierownik Referatu Obsługi Jednostek – Pani Joanny Bach, dyrektor GOAKiR w Szudziałowie – Pani Elżbiety Jaroszewicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Szudziałowo – Pani Magdaleny Jucha, Pań Danuty Kulmaczewskiej i Ilony Kołnierowicz z Biblioteki Publicznej w Szudziałowie, Pielęgniarki szkolnej – Pani Iwony Kalinowskiej, zastępcy komendanta SG maj. Marka Grzybowskiego, Prezesa OSP Szudziałowo – Pana Wiesława Romazewicza, Komendant OSP Szudziałowo – Pani Doroty Gudalewskiej, Nadleśniczego Nadleśnictwa Krynki z siedz. w Poczopku – Pana Tomasza Bozika oraz dzielnicowego – Pana Krzysztofa Napory.
Dziś także pożegnaliśmy ósmoklasistów – podopiecznych Pana Przemysława Kiedysza. Nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru młodszym kolegom, którzy przez najbliższy rok szkolny będą reprezentować naszą szkołę na różnych uroczystościach. Były podziękowania i wzruszenia. Chociaż to naturalna kolej rzeczy, to jednak smutno się rozstawać. Od dziś już nasi absolwenci zaczynają kolejny etap w swoim nie tylko edukacyjnym życiu.
Uroczyście, na forum szkoły zostali nagrodzeni uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz sporcie, a także laureaci konkursów. Ci, których starania przyniosły najlepsze wyniki zostali nagrodzeni stypendiami naukowymi i sportowymi. Zostały one wręczone przez Panią Wójt i Pana Dyrektora.
Dzisiejsza uroczystość byłaby niekompletna bez podziękowań rodzicom, którzy poświęcili swój czas, dbając o wygląd naszej szkoły. Ich pomoc w odmalowaniu klasy lekcyjnej i dbałość o to, co na zewnątrz budynku są nieocenione.
Na koniec Pan dyrektor złożył wszystkim życzenia dobrego wypoczynku i uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami.
Wakacje, czas odpoczynku i ładowania baterii na kolejny rok szkolny, na kolejne wyzwania. Tak więc odpoczywajcie, cieszcie się wolnym czasem, bądźcie bezpieczni i… do zobaczenia we wrześniu.
Innowacja pedagogiczna w klasie 1 została wdrożona jako kompleksowe podejście do nauki alfabetu, łączące tradycyjne metody edukacyjne z elementami aktywizującymi, kreatywnymi i wielozmysłowymi. Głównym celem projektu była aktywizacja uczniów w procesie nauki alfabetu poprzez integrację nauki z działaniami twórczymi i wykorzystaniem różnorodnych metod. Dodatkowo projekt miał na celu: rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, wzmocnienie współpracy na linii dom-szkoła i rozwój kompetencji społecznych wśród uczniów klasy 1. Innowacja była realizowana poprzez różnorodne, starannie zaplanowane zadania związane z wprowadzaniem nowych liter. Każde zajęcia były dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, co wspierało skuteczne osiąganie założonych celów edukacyjnych. W projekcie zastosowano: metody aktywizujące - wprowadzające elementy ruchu i dynamiki do nauki liter, zajęcia sensoryczne - pozwalające dzieciom doświadczać liter różnymi zmysłami, pracę w grupach - wspierającą rozwój kompetencji społecznych, ćwiczenia rozwijające motorykę małą - wspomagające naukę pisania. Rodzice uczniów byli systematycznie informowani o postępach dzieci, co pozwoliło im lepiej zrozumieć metodykę i cele innowacji. Dzięki temu mogli aktywnie wspierać proces nauki w domu. Uczniowie klasy 1 osiągnęli znaczące postępy w nauce alfabetu, co było widoczne w rozwoju ich umiejętności czytania i pisania. Realizacja innowacji pedagogicznej "Literki w akcji" wykazała, że integracja różnorodnych metod może znacząco wpłynąć na efektywność edukacyjną. Uczniowie doświadczali nauki liter w wielu wymiarach, co przekładało się na trwałe efekty edukacyjne.
Wychowawczyni kl. 1 – Luiza Słomińska
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.
W ramach zadania: "Kształtowanie postaw ekologicznych w Szkole Podstawowej w Szudziałowie" realizowane były następujące działania dotyczące edukacji ekologicznej:
- wycieczka do Pszok - punk selektywnej zbiórki odpadów w Szudziałowie,
- została przeprowadzona prelekcja przez pracownika Urzędu Gminy w Szudziałowie na temat prawidłowej segregacji odpadów,
- odbyły się warsztaty na temat zasad gospodarowania odpadów i możliwości wykorzystania ich w życiu codziennym,
- odbył się szkolny konkurs plastyczny, który miał na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej konieczności segregacji odpadów oraz konieczności właściwego gospodarowania nimi.
W imieniu całej społeczności szkolnej, pragnę złożyć podziękowania Pani Renacie Czaban - Tarasewicz Wójtowi Gminy Szudziałowo za promowanie edukacji ekologicznej wśród naszych uczniów. Dzięki Pani zaangażowaniu i zaaplikowaniu o środki zewnętrze, w ramach projektu został zakupiony monitor interaktywny do sali przyrodniczej. Serdecznie dziękuję za wspieranie naszych działań oraz troskę o zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków do nauki w naszej szkole.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Bach - dyrektor szkoły
Dziś w naszej szkole starszaki z zerówki, żegnały się ze swoją Panią i częścią swoich kolegów. Po wakacjach zaczynają nowy etap swojej nauki- szkołę podstawową. W krótkiej akademii pokazały, że są już gotowe do klasy pierwszej. W tej naszej uroczystości towarzyszyli nam rodzice i nasi koledzy i koleżanki z przedszkola i klas I-III oraz personel naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim ze nas zaszczycili swoją obecnością.
Dziś przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Supraśla, do wioski Indiańskiej. Nasza niezwykła przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, podczas której zwiedzaliśmy malownicze miasteczko. Następnie zwiedzaliśmy wioskę indiańska, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Przedszkolaki miały okazję pomalować twarze, poszukać złota, strzelać z łuku, przejechać się na koniu oraz karmić alpaki i szopa. Były też gry i zabawy grupowe, a na koniec ognisko z pysznymi kiełbaskami. Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno będziemy ją miło wspominać.
Dziś zerówka była w Wiosce Indiańskiej w Supraślu. Najpierw była podróż pociągiem po Supraślu , potem próbowaliśmy jazdy konnej i całkiem nieźle nam szło. Próbowaliśmy też znaleźć złoto no i obowiązkowo malowaliśmy twarze jak prawdziwi Indianie. Zwiedzaliśmy namioty zwane tipi, graliśmy na bębnie, rzucaliśmy podkowami no i obowiązkowo strzelanie z łuku. Na koniec najbardziej wyczekiwane karmienie zwierząt. Najpierw nakarmiliśmy szopa a potem alpaki, które cały czas mam towarzyszyły. No koniec upiekliśmy kiełbaski, które zjedliśmy z apetytem. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.
W poniedziałek, 23 czerwca 2025 r. klasa 4 wraz z wychowawczynią, wybrała się na piknik. Pogoda dopisała, co sprzyjało świetnej atmosferze i swobodnej aktywności na świeżym powietrzu. Podczas pikniku rozłożyliśmy kocyki, na których odpoczywaliśmy, rozmawialiśmy i zajadaliśmy się przyniesionymi przekąskami. Wspólne gry i zabawy ruchowe pozwoliły nam zacieśnić koleżeńskie więzi. Był to doskonały moment na wzajemne wsparcie i budowanie pozytywnych relacji w klasie. Cały piknik zakończył się dużą dawką śmiechu, radości i pozytywnej energii, która na pewno pomoże nam w dalszej nauce i współpracy.
W dniu 5 czerwca 2025r. 30 uczniów klas VII-VIII, pod opieką pani Urszuli Głowackiej oraz wychowawców klas VII-VIII – Mariusza Łapińskiego i Przemysława Kiedysza, brało udział w wyjeździe naukowym do Białegostoku.
Pierwsza część zajęć to wizyta na Politechnice Białostockiej, w zakład Chemii i Biologii. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z praktycznymi metodami analizy chemicznej i biologicznej, rozwijanie umiejętności laboratoryjnych oraz pogłębienie wiedzy z zakresu chemii i biologii.
W czasie warsztatów w laboratorium chemicznym uczniowie przeprowadzili oznaczanie pH różnych roztworów, co pozwoliło im zrozumieć, jak odczyn chemiczny wpływa na środowisko i procesy biologiczne. Następnie wykonali analizę kationów, ucząc się identyfikacji obecnych jonów w próbkach, co rozwijało ich umiejętności w zakresie przeprowadzania różnych doświadczeń z dziedziny chemii analitycznej.
W części biologicznej uczniowie wykonali preparaty i obserwowali pod mikroskopem osad czynny, który jest kluczowym elementem oczyszczania ścieków. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak wygląda świat mikroorganizmów i jak odgrywają one rolę w procesach biologicznej oczyszczalni.
Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie mieli okazję praktycznie zastosować wiedzę teoretyczną, rozwijając swoje umiejętności laboratoryjne i poznając tajniki chemii i biologii w praktyce. Była to świetna okazja do pogłębienia zainteresowań naukami ścisłymi i zobaczenia, jak wygląda praca naukowców. Poznali również zasady rekrutacji na studia wyższe oraz sale wykładowe w których prowadzi się zajęcia ze studentami.
Druga część wyjazdu to zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru, w czasie którego uczniowie poznali losy ludzi zsyłanych w głąb Rosji od końca XVI do połowy XX wieku. Była to blisko dwugodzinna opowieść o jeńcach, więźniach, zesłańcach i deportowanych, ale także o tych, którzy przed I wojną światową odkrywali Syberię i aktywnie uczestniczyli w zagospodarowaniu jej ogromnych obszarów.
We wtorek 18 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Olimpijce. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia
17 czerwca 2025 o godzinie 8.00 korytarz szkolny ogarnęły emocje. Odbył się turniej walk robotów w konkurencji LegoSumo.
Zawody rozpoczęły się od pokazów tańca synchronicznego robotów marki M-bot, które uczniowie wykorzystują w nauce programowania na lekcjach informatyki. Uczennice klasy czwartej: Emilia Makar i Maja Borowa zaprezentowały zaprogramowane maszyny, które wykonywały ewolucje taneczne do popularnego utworu zespołu Kraftwerk p.t. „Popcorn”.
Następnie rozpoczęły się zawody, w której uczestniczyło pięć grup uczniów z koła robotyki organizowanego w naszej szkole. Jak to bywa w rywalizacji, emocji nie brakowało. Publiczność zgromadzona wokół imprezy głośno kibicowała poszczególnym zawodnikom. Po podsumowaniu okazało się, że najwięcej punktów zdobyła grupa RoboTeam Szudziałowo 2.0, w skład której wchodzą uczniowie klasy czwartej czyli Ania Załuska, Kuba Supronik, Wojtek Makarewicz oraz Daniel Szczodruch i Krystian Wiśniewski. Pozostałe grupy choć nie wygrały ale równie zaprezentowali się godnie. Byli to uczniowie: grupa Tomki czyli uczniowie z klasy drugiej i trzeciej Bartek Supronik, Kamil Olchowik, Gabryś Tarasewicz, Gabryś Prończyk i Szymon Maksimiec, grupa Niezniszczalni czyli: Piotrek Jaroszewicz, Antek Bułatewicz oraz Adaś Jaroszewicz, grupa Bociany czyli Hubert Fiłonowicz, Alex Stankiewicz i Przemek Bietkał, grupa Tytan czyli Michał Prymaka i Kornel Puciłowski.
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pana Dyrektora pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i życzymy wspaniałych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły.
Tadeusz Czeremcha – opiekun zajęć
Uczennice naszej szkoły Emilia Makar i Anna Załuska wzięły udział w XXI Wojewódzkim Konkursie Literacko-Fotograficznym „Fair Play to mój pomysł na życie”, w którym zaprezentowały swój talent poetycki, pisząc wiersze. Ich prace poruszały tematykę wartości, jakimi są szacunek, uczciwość i fair play w codziennym życiu. Jest nam miło poinformować, że ucz. kl. 4 Anna Załuska odniosła znaczący sukces, zdobywając III miejsce w etapie wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
11 czerwca uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Dzień zaczęliśmy od ZOO Akcent Białystok, czyli popularnego „Zwierzyńca”. Odwiedziliśmy parę sympatycznych niedźwiedzi, skrytego rysia, piękne bażanty, jelenie, daniele i oczywiście żubra. Towarzystwa dotrzymywały nam wiewiórki z pobliskiego parku. Następnym punktem wycieczki był Białostocki Teatr Lalek. Przed spektaklem pt.: „O rybaku i rybce” mieliśmy ogromną przyjemność zwiedzić Piwnicę Lalek. Najniższa kondygnacja teatru skrywa prawdziwe skarby – największą w Polsce kolekcję lalek, które brały udział w przedstawieniach. Najstarsza z nich ma 60 lat! Pomimo, że wyjeżdżaliśmy z Szudziałowa w strugach deszczu, Białystok przywitał nas całkiem niezłą pogodą. Jednak kiedy wychodziliśmy z teatru na niebie pojawiło się piękne słońce. Dzięki temu mogliśmy z przyjemnością spacerować ulicą Lipową i pod parasolkami na ulicy Kilińskiego. Spędziliśmy też miło czas w ogrodach przy Pałacu Branickich. Wycieczkę zakończyliśmy w pewnej popularnej i bardzo przez dzieci lubianej restauracji 😉. Pomimo, że większość dzieci była w Białymstoku nieraz, to nikt się nie nudził, a nasz wyjazd był świetną okazją do zobaczenia miasta z nieco innej perspektywy i integracji uczniów klas 1-3.
Chcemy podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do jej zakupu. Przede wszystkim rodzicom dzieci z zerówki, którzy przygotowali taką ilość ciast, że prawie starczyło na zakup tablicy. Tu chciałabym podziękować Pani Ilonie i Pani Justynie oraz dziewczynkom z koła wolontariatu, które pomogły te ciasta sprzedać. Dziękujemy też całej Radzie Rodziców za wsparcie nas w tym dążeniu oraz wszystkim instytucjom i firmom:
-Pani Wójt Renacie Czaban-Tarasewicz oraz Pracownikom Urzędu Gminy
-Gminnemu Ośrodkowi Animacji Kultury i Sportu
-Gminnej Bibliotece
-Firmie ,,Ostriovia” z Panem M. Trwogą
-Firmie ,,Agropol” z Panem L. Olchowikiem
-Gospodarstwu ogrodniczemu Staniasława Trzonkowskiego
-Gospodarstwu ogrodniczemu Kamila Wilczewskiego
-Funkcjonariuszom Straży Granicznej w Szudziałowie
Szanowni Państwo dzięki Wam rozwijamy się, osiągamy nasze cele, wierzymy że można więcej i jesteśmy coraz lepsi.
Serdecznie dziękujemy!!!!!!!
Wpłaty na Radę Rodziców wciąż aktualne. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy regularnie wpłacają na fundusz Rady oraz sponsorom. W tym roku współfinansowaliśmy organizację Dnia Dziecka oraz nagrody na konkursy przedmiotowe oraz nagrody na koniec roku szkolnego. W planach jest wymiana starych ławek przed szkołą. A po skończonym remoncie chcielibyśmy wesprzeć zagospodarowanie terenu wokół szkoły.
Niniejszy materiał powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii.
ORGANIZATOR:
Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie.
Serdecznie zapraszamy uczniów kl. I-VIII do udziału w konkursie plastyczno-technicznym
„Dobre rady na odpady”
CELE KONKURSU:
· pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
· propagowanie wiedzy odnośnie gospodarowania odpadami,
· rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych uczniów,
· rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
· rozwijanie zdolności manualnych,
· wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych,
· integracja uczniów oraz promocja szkoły poprzez prezentowanie dokonań uczniów.
REGULAMIN KONKURSU:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Szudziałowie.
2. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pracy płaskiej lub przestrzennej
z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika.
3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie zgody opiekuna prawnego na udział
w konkursie i przetwarzanie danych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych
według wzoru określonego w załączniku nr 1 Regulaminu.
4. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.
5. Praca powinna być trwale opatrzona metryczką z następującymi danymi: imię i nazwisko autora oraz klasa.
6. Prace konkursowe zostaną ocenione w trzech kategoriach:
I. uczniowie kl. I-III
II. uczniowie kl. IV-VI
III. uczniowie kl. VII-VIII
na podstawie następujących kryteriów:
· wykorzystanie surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych,
· inwencja i pomysłowość podejścia do tematu,
· wrażenie estetyczne.
8. Prace należy przekazywać dla wychowawców świetlicy szkolnej do dnia 16 czerwca 2025 r.
9. Dla dokonania oceny nadesłanych prac konkursowych zostanie powołane specjalne Jury. Decyzje Jury są ostateczne.
10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 czerwca 2025 r.
11. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania nadesłanych prac do celów promocyjnych.
13. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego Regulaminu.
Uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą za pracę, którą wykonujemy. Serdecznie dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom dobrej woli za pomoc w zorganizowanie tak wyjątkowego "Dnia Dziecka".
Serdecznie dziękuję: Radzie Rodziców, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szudziałowie, Komendantowi i Funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Szudziałowie, Harcerzom z zastępowymi Iloną i Łukaszem, Gminnej Bibliotece Publicznej w Szudziałowie – Pani Danusi, Panu Jarosławowi Wojewódzkiemu organizatorowi przeglądu talentów, nauczycielom naszej szkoły za stoiska naukowe - Pani Marcie, Pani Marzenie i Pani Agacie, Grupie Animacje – fascynacje, Piotrkowi z Wesołkowa, Pani Patrycji i całej grupie Paro za wspaniałe występy.
Dziękuję Pani Renacie Czaban Tarasewicz - Wójtowi Gminy Szudziałowo oraz Pani Anecie Maliszewskiej – sekretarzowi Gminy Szudziałowo za wspaniałe życzenia, obecność w tak ważnym dla nas dniu i słodki poczęstunek. Pracownikom GOAKiR za pomoc i organizację tak wyjątkowego dnia.
Jest mi niezmiernie miło, że tak wielu z Was zechciało sprawić uśmiech na twarzy dzieci w trakcie „Dnia Dziecka”. Dzieciom życzę spełnienia marzeń, sukcesów w nauce i sporcie oraz wiele radości i miłości jaką jesteście obdarzani każdego dnia przez swoich rodziców.
Z wyrazami podziękowania – Dyrektor_Krzysztof Bach
Serdecznie dziękuję Robertowi Żoch, przyjacielowi naszej szkoły za samodzielnie wykonane leżaków z których już korzystają nasi uczniowie. Żeby było mało na świeżo odremontowanym wiatrołapie zostaną ustawione drewniane donice wykonane przez Roberta. Cieszę się bardzo, że mamy tak wspaniałych rodziców wspierających nasze działania. Podczas rozmowy z Radą Rodziców i pomyśle na zaaranżowanie przestrzeni zielonej pod szkołą powiedziałem, że moim marzeniem jest miejsce odpoczynku dla naszych uczniów podczas przerw śródlekcyjnych lub po lekcjach. Pomysł został podchwycony przez Roberta, a efektem jego pracy są przepiękne leżaki i donice.
W imieniu całej społeczności szkolnej, chcę również podziękować firmie https://prestohouse.pl/ i jej właścicielowi Pawłowi Olchowik, absolwentowi naszej szkoły za okazane wsparcie i przekazanie materiału do wykonania drewnianych donic do szkoły. Serdecznie polecam usługi ww. firmy oraz Roberta, jeśli ktoś chciałby mieć w domu, czy na tarasie tak piękne drewniane donice czy leżaki.
Dziękuję Tomkowi Jacewicz, który jest bardzo zaangażowany w życie szkoły i na którego pomoc zawsze mogę liczyć. Tomku dziękuję Ci za to poświęcony czas i pomoc przy wymianie i montażu zlewu w klasie drugiej. Uczniowie wraz z Panią Asią musieli zmienić swoją klasę ze względu na zmiany organizacyjne spowodowane remontem pomieszczeń na dolnej kondygnacji, gdzie powstaje „Żłobek”. Trzeba też było dostosować klasę do potrzeb dzieci i oczywiście z pomocą przyszedł niezawodny Pan Tomasz.
Drodzy koledzy dziękuję, że wspieracie naszą szkołę jestem niezmiernie szczęśliwy, że zawsze na Was mogę liczyć. Drodzy rodzice podziękujcie Wy również chłopakom, dzięki którym nasza szkoła jest ładniejsza i przyjaźniejsza naszym uczniom.
Z wyrazami szacunku
Krzysztof Bach
Dnia 29.05.2025 w naszej szkole odbył się konkurs profilaktyczny poświęcony tematyce szkodliwości palenia papierosów oraz wpływu alkoholu na zdrowie człowieka.
Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości uczniów na temat negatywnych skutków palenia i innych używek oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkiej prelekcji na temat szkodliwości palenia i problemów związanych z nałogiem alkoholowym, którą wygłosił nauczyciel prowadzący. Podkreślił on, jak używki wpływają na zdrowie, środowisko i życie bliskich.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 5-7, czteroosobowe zespoły przygotowały różnorodne prace – plakaty, krótkie wierszyki literackie. Zespoły miały do rozwiązania test i krzyżówkę o szkodliwości nałogu palenia oraz nadużywaniu alkoholu i jego wpływie na organizm człowieka. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pełne ważnych informacji, co świadczy o dużym zaangażowaniu młodych uczestników.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone na zakończenie wydarzenia. I miejsce zajął zespół z klasy siódmej, który uzyskał największą liczbę punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki za udział w konkursie.
Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i wierzymy, że takie inicjatywy przyczyniają się do kształtowania świadomych i zdrowych postaw. Mamy nadzieję, że dzięki temu konkursowi młodzi ludzie będą bardziej świadomi zagrożeń związanych z paleniem oraz innymi używkami i podejmą mądre decyzje w przyszłości.
Organizatorzy