25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To właśnie z tej okazji nauczyciele wychowanie przedszkolnego i klas I-III zorganizowali konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel – Miś” dla uczniów naszej szkoły. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia - bohatera literatury dziecięcej.
Na „misiowy” konkurs wpłynęło 48 niezwykłych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w każdej grupie wiekowej. Każdy uczestnik konkursu otrzymał również dyplom i drobny upominek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za poświęcony czas oraz włożoną pracę.
Gratulujemy wrażliwości artystycznej i życzymy dalszych sukcesów.
Zmysły pomagają nam poznawać świat. Mamy ich pięć, każdy z nich odpowiada za inną sferę i wszystkie są ważne. W poniedziałek, 25.11 mieliśmy okazję dowiedzieć się nieco więcej o słuchu. Pomógł nam w tym gość specjalny – pani Iwona Kalinowska, szkolna pielęgniarka. Z czego składa się ucho? Jak należy dbać o słuch? Ile czasu można nosić słuchawki? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogły uczniom klas 1-3 i starszej grupy przedszkolnej uporządkować posiadaną wiedzę oraz wzbogacić ją o nowe fakty. Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za ciekawą prelekcję i poświęcony czas. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza pomoże nam właściwie dbać o tej ważny narząd.
22 listopada odbyły się otrzęsiny klasy czwartej. Aby oficjalnie znaleźć się w grupie uczniów starszych, czwartoklasiści musieli dowieść, że potrafią sprostać wielu niełatwym zadaniom. Zabawa zaczęła się od zadań ukrytych w balonach. Uczniowie musieli udawać kota, pić mleko, tańczyć w rytm muzyki, zjeść jabłko zawieszone na sznurku, opowiedzieć o sobie z cytryną na języku, śpiewać piosenki, zjeść serek z zamkniętymi oczami, skakać w worku na śmieci. Kolejna konkurencja polegała próbowaniu i zgadywaniu różnych dziwnych mikstur. Było dużo śmiechu i emocji. Zabawa była wyśmienita! Wiele niespodzianek było również podczas gry, polegającej na wypiciu zawartości kubeczka, do którego trafi piłeczka. Napoje były różne: sok z buraka, sok z kapusty, sos tabasco. Oczywiście klasa poradziła sobie z zadaniami bez problemu i otrzymała tytuł potwierdzający pomyślne przejście "chrztu bojowego" i dołączenia do grona uczniów starszych.
Serdeczne podziękowania Rodzicom za pyszny poczęstunek oraz klasie VIII za przygotowanie zadań.
M.Prymaka
21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej właśnie okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole Dzień Życzliwości.
W tym dniu wolontariusze odwiedzali wszystkie klasy przypominając o życzliwości każdego dnia przy okazji rozdając ordery osoby życzliwej.
Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu, była spora dawka pozytywnej energii, która rozpędziła listopadowe chmury.
Wolontariusze podzielili się dobrym słowem, także z pracownikami Urzędu Gminy, GOPS-u, Gminnego Ośrodka Animacji Kultury i Rekreacji oraz napotkanymi mieszkańcami naszej gminy. Ten drobny gest wywoływał uśmiech na twarzy obdarowanych i obdarowujących.
Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w akcji.
Opiekunowie SKW:
Joanna Kimborowicz-Bach, Regina Czesnowska
W dniu 20.11.2024 r z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowany został „Dzień Piżamy”. Był to czas, w którym solidaryzowaliśmy się z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczyliśmy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie. Uczniom bardzo spodobał się taki nietypowy dzień w naszej szkole. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Niektórzy wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie i cieplutkie szlafroczki.
Wolontariuszki wraz opiekunami zaserwowali dla wszystkich uczniów przepyszną przekąskę. Każdy mógł bowiem zakupić POPCORN! Już od samego rana w szkole unosił się przepiękny, kuszący zapach. Wszyscy uwijali się jak w ulu, by cała społeczność szkolna była zadowolona. Nie zabrakło chętnych na dokładkę, więc chyba spełnili oczekiwania. Pieniążki ze sprzedaży popcornu zostały przeznaczone na mikołajkowe paczki dla dzieci z oddziału onkologicznego w Białymstoku.
Cieszymy się, że mogliśmy chodź w niewielkim stopniu przyczynić się do pomocy chorym dzieciom. Dziękujemy wszystkim dobrym aniołom za ubranie piżamy i dołączenie do charytatywnej akcji Dzień Piżamy . Pomaganie uskrzydla!
Opiekunowie SKW:
Joanna Kimborowicz-Bach, Regina Czesnowska
W dniu 20.11.2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-III i oddziałów przedszkolnych z Policją. Aspirant Anna Olechowska przeczytała opowiadanie i przypomniała jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego podczas poruszania się na drodze. Mundurowi przypomnieli także o numerze alarmowym 112, z którego należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznanymi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w tej wyjątkowej akcji, podczas której z niezwykłym zaangażowaniem, radością i pozytywnymi emocjami powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia.
W klasach na zajęciach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki, gry, stacje zadaniowe, łamigłówki. Został przeprowadzony egzamin z tabliczki mnożenia, w którym zwycięzcami zostali UCZNIOWIE KLASY VII – uzyskali 96% i otrzymali puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach indywidualnych najlepsze wyniki osiągnęły następujące osoby: Lilianna Fiłonowicz – kl. IV, Ewa Jaroszewicz – kl. V, Wiktoria Urbanik – kl. VI, Zofia Bach – kl. VII, Gabrysia Lewkowicz – kl. VIII.
Uczniowie jako egzaminatorzy wyruszyli z akcją poza mury szkoły, odwiedzili Panią Wójt @Renatę Czaban – Tarasewicz oraz pracowników Urzędu Gminy, byli również w GOAKiR.
Wszyscy poradzili sobie znakomicie dając dobry przykład młodzieży.
Za zaangażowanie, uśmiechy, dobre słowo i świetną zabawę DZIĘKUJEMY!
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w turnieju tenisa stołowego, którego celem było wyłonienie dwóch najlepszych szkół z powiatów: sokólskiego, augustowskiego, suwalskiego, sejneńskiego i miasta Suwałki do udziału w finale wojewódzkim.
Szkołę Podstawową w Szudziałowie reprezentowali: Ewa Jaroszewicz, Emilia Konik, Anna Załuska i Lidia Żak, Artur i Igor Zdanowicz, Jakub Supronik, Illia Smieh. Dziewczęta zajęły II miejsce i wywalczyły awans do ścisłego finału województwa który odbędzie się w Dobrzyniewie Dużym w dniu 2 grudnia 2024 roku. Chłopy dwa mecze przegrali i dwa wygrali plasując się na VII miejscu. Serdeczne gratulacje uzyskanych wyników jest to zasługa systematycznej pracy na treningach, zdobytego doświadczenia na zawodach sportowych.
Trener/nauczyciel tenisa stołowego – Krzysztof Bach
Fundacja Dbam o Mój Zasięg oraz miasto Gdańsk serdecznie zapraszają na webinar z dr Maciejem Dębskim.
TEMAT WEBINARU: Rola rodziców w procesie wchodzenia dziecka w świat cyfrowy
DATA WEBINARU: 20 LISTOPADA 2024; GODZINA 19:00 – 20:30
CZAS TRWANIA WEBINARU: 90 minut
DOŁĄCZ DO WEBINARU: https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/rola-rodzicow-w-procesie-wchodzenia-dziecka-w-swiat-cyfrowy_gdanski-kod-rodzicielski
To bardzo ważny webinar dla rodziców, prosimy o przekazanie tego linka wszystkim rodzicom w Waszych szkołach, firmach i placówkach, w szczególności rodzicom małych dzieci. Przekażcie ten link Waszym siostrom, braciom, synom, córkom, którzy też mają małe dzieci.
Webinar przeszyty na wskroś praktycznymi wskazówkami co robić, a czego BEZWZGLĘDNIE NIE ROBIĆ z nowymi technologiami w domu. Naprawdę warto. Serdecznie zapraszamy
Uczniowie młodszych klas naszej szkoły oraz szkoły filialne w Babikach mieli okazję obejrzeć spektakl Teatru Profilaktycznego Magik pt.: "Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska". Zapraszamy na fotorelację.
Białystok (Fasty) - 17 listopad 2024 rok
Zawodnicy UKS „Sudovia” Szudziałowo będący uczniami naszej szkoły reprezentowali gminę Szudziałowo w Mistrzostwach województwa podlaskiego w tenisie stołowym. Celem organizacji turnieju było wyłonienie zawodników i zawodniczek na mistrzostwa Polski oraz doskonalenie umiejętności technicznych. Celem dla naszych zawodników było przygotowanie się do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się we wtorek w Suchowoli.
Nasz klub i szkołę reprezentowali: Ewa Jaroszewicz – VII miejsce, Emilia Konik – VII miejsce, Natalia Żoch – IX miejsce oraz po raz kolejny Artur Zdanowicz. Godzinne treningi przynoszą efekty, a najlepsi zawodnicy moja możliwość konfrontacji swoich umiejętności na zawodach rangi wojewódzkiej. Gratulacje naszym zawodnikom, cenne doświadczenie zaprocentuje podczas kolejnych gier i treningów.
Wszystkie chętne dzieci serdecznie zapraszam na treningi tenisa stołowego, które odbywają się we wtorki, czwartki i soboty.
Zawodnicy UKS „Sudovia” Szudziałowo reprezentowali naszą szkołę i gminę w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym. Celem organizacji turnieju było wyłonienie zawodników i zawodniczek na mistrzostwa Polski oraz doskonalenie umiejętności technicznych. Nasz klub i szkołę reprezentowali: Anna Załuska – IV miejsce, Artur Zdanowicz – VIII miejsce oraz nasz najmłodszy zawodnik Adam Jaroszewicz – VII miejsce w kat. Skrzat. Godzinne treningi przynoszą efekty, a najlepsi zawodnicy mają możliwość konfrontacji swoich umiejętności na zawodach rangi wojewódzkiej. Gratulacje naszym zawodnikom, cenne doświadczenie zaprocentuje podczas kolejnych gier i treningów.
Zapraszam wszystkie chętne dzieci na treningi tenisa stołowego, które odbywają się we wtorki, czwartki i soboty.
Trener sekcji tenisa stołowego - Krzysztof Bach
O tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia nie trzeba nikogo przekonywać. Coroczna akcja ph. ”Śniadanie daje moc” to doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad zdrowego odżywiania i wspólnego czasu przy stole, który może być doskonałą okazją do integracji klasy
14 listopada odbyły się warsztaty muzyczno-edukacyjne pt.: „W ry(t)mach Tuwima: Tajemnica Skrzyni Prapradziadka” przeprowadzone przez artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej. Młodsi uczniowie udali się na poszukiwanie skarbu odszyfrowując kody do zamków, na które zamknięte były kufry z zagadkami. A wszystko to przeplatane wierszami Juliana Tuwima i piękną muzyką. Wszyscy doskonale się bawili. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję na kolejne.
13 listopada został rozstrzygnięty konkurs, zorganizowany przez świetlicę szkolną. Celem tego konkursu było: poszerzanie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów o Polsce, regionie i swojej miejscowości, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie zdolności plastycznych, pomysłowości i kreatywności.
Na konkurs wpłynęło 29 prac wykonanych dowolną techniką. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczestnikom:
Milena Dmitruk – klasa I
Nikola Sokołowska - klasa II
Emilia Sobolewska – klasa III
Artur Zdanowicz –klasa IV
Ewa Jaroszewicz – klasa V
Julia Jacewicz – klasa VII
Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie.
O tym, jak krzywdzące może być kłamstwo przekonali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły podczas spektaklu pt.”Kozucha kłamczucha” Studia Artystycznego Arena.